Meedialeht
Vali raport X

SEB PANK AS

Meedialeht ja uudisvoog

11 011 külastajat

511 jälgijat

Eestlaste igapäevatoimingud kolivad aina rohkem mobiili

SEB PANK AS-i mobiilirakendus näitas 2018. aastal tugevat kasvu, kinnitades ülemaailmset trendi, et inimesed teevad aina suurema osa igapäevastest toimingutest mobiilsetes kanalites.

Aastaga on SEB PANK AS-i mobiilirakenduses teostatud tehingute arv kasvanud 95 protsendi võrra, üksikute kuude kasv ulatus lausa 15 protsendini. Aastaga on kasvanud ka mobiilirakenduses teostatud tehingute mahud: kui jaanuaris 2018 ulatusid mobiilirakenduse kaudu üle kantud summad vaid 7,8 miljonini kuus, siis sama aasta detsembriks moodustasid mahud juba keskmiselt 14,3  miljonit eurot kuus.

„Kui Internetipanga ja pangaautomaatide võrgustiku kasutusaktiivsus jäi eelmise aasta jooksul enam-vähem samale tasemele, siis mobiilirakenduse aastane kasv ulatub peaaegu 100 protsendini. Sealjuures kasvab tehingute arv umbes 10 protsenti kiiremas tempos kui tehingute maht. See esmapilgul mitteoluline vahe iseloomustab kõige paremini seda, milleks mobiilsed kanalid ongi loodud: taskus olev kiire pangakanal on loodud võrdlemisi väikeste igapäevaste toimingute mugavaks teostamiseks. Selle abiga on kõige mugavam maksta oma juuksurile, jagada sõbraga lõunaarve ja lisada kiiresti oma lapse kontole raha. Aina suurem arv inimesi avastab, kuivõrd mugavad mobiilsed teenused on,“ kommenteerib mobiilirakenduse populaarsuse kasvu Balti digitaalse müügi juht Edward Rebane.

 

Kõik artiklid