Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Einar Vallbaum: Persoonilugu

Einar Vallbaum alustas äritegevusega 22 aastat tagasi, olles ise siis 37-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla “alles kätkis siputas ja musta tegi”.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 14 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 6 ettevõtte juhatuses, mis kõik on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Einar Vallbaum

Einar Vallbaum on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Juhatuse liige 6 ettevõttes
  • Omanik 4 ettevõttes
  • Asutaja 5 ettevõttes
  • Asutuse esindusõiguslik isik 1 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Einar Vallbaum viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 12-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnas Varem juhtinud ettevõtteid tk Täna juhib ettevõtteid tk
Kaubavedu maanteel 0 1
Kinnisvara haldus tasu eest või lepingu alusel 0 1
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus 0 2
Haiglaraviteenused 0 1
Muu sporditegevus 0 1
Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid 0 2
Muud maismaaveondust teenindavad tegevusalad 0 1
Puhkeküla ja puhkelaager 1 0
Külalistemajad 1 0
Laagriplatsid, vagunelamute ja haagissuvilate parkimisplatsid 1 0
Maastiku hooldus ja korrashoid 1 0
Muu laenuandmine 1 0

Väärtuse loomine

Tervelt 92 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Einar Vallbaum on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1058 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes PÕHJA-EESTI ÜHISTRANSPORDIKESKUS MTÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1540 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 21 288 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 210 eurot bruto, maksab ta ettevõttes VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 123 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Einar Vallbaum on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 385 500 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 1,33 miljoni ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 10,44 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Einar Vallbaum äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet LAJOS AS, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: “Kaubavedu maanteel”. Seal konkureerib ta 2821 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,5 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 7,29 miljonit eurot (2017 a.).

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Einar Vallbaum jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Einar Vallbaum on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2018 aasta alusel). See ettevõte on LAJOS AS, mille suurim ekspordi sihtturg on Rootsi. Ta konkureerib seal 2161 ettevõttega ning on oma 803 190 eurose käibega 570. kohal. Ekspordi kaudu on Einar Vallbaum viimati kokku kasumit toonud 7,29 miljonit eurot.

Ebaõnnestumised

Einar Vallbaum on olnud seotud ühe pankrotti lastud ettevõttega. Ta oli selles ettevõttes juhatuse liikme rollis. Pankrotipesast PRONOMEN INVEST OÜ jäi maha 0 euro jagu tasumata makse ning 0 euro jagu maksmata arveid.

Hülgamised

Kõigist Einar Vallbaum poolt juhitud või omatud ettevõtetest 3 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata. Neist firmadest 1 on sundkustutatud.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Einar Vallbaum kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Einar Vallbaum isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 4, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 7,57 miljonit eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Isamaa Erakond näitab teda välja oma liikmena. 2018. aasta jooksul on see erakond saanud 40 euro jagu rahalisi annetusi, kus annetajaks on Einar Vallbaum.

Riigihangete võitmine

Einar Vallbaum on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 2,01 miljonit eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 2012235.0 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Einar Vallbaum endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 722 384 euro jagu, seda perioodil 2004 – 2020. Need toetused läksid kokku 4 ettevõttesse, millest 4 oli tema juhtida ning 2 tema omanduses. Kõige suurem toetus makstakse 2020. aastal ettevõttele LÄÄNE-VIRU OMAVALITSUSTE LIIT MTÜ, kus Einar Vallbaum on juhatuse liige. Toetuse maht on 279 381 eurot ning see antakse projekti “TÖÖLE SAAMIST PARENDAVAD TUGITEENUSED LÄÄNE-VIRUMAAL 2014-2020.2.02.18-0069” teostamiseks 3 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Einar Vallbaum juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam LAMMASMÄE PUHKEKESKUS OÜ. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 6-le inimesele ja kes teevad käivet 509 041 eurot (2018 a. seisuga). Einar Vallbaum oli selles ettevõttes juhatuse liige 9 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 9 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Einar Vallbaum on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Haiglaraviteenused
  • Kaubavedu maanteel
  • Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid
  • Muud maismaaveondust teenindavad tegevusalad
  • Muu sporditegevus

Edu otsides on Einar Vallbaum ka ebaõnnestunud valdkonnas Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus.

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Selja tee 11

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

LAJOS AS Storybook

LAJOS AS peavoolumeedias

?

LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

LAJOS AS seosed veebis

Veebisügavustest LAJOS AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

LAJOS AS viimased sündmused

?
icon

LAJOS AS

04.11.2019

Ametlikud Teadaanded.

04.11.2019 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

LAJOS AS

26.09.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Meeleolu ehitussektoris sunnib äriplaane kärpima".
Kajastatud subjektid:UAB, KAAMOS KINNISVARA AS, KUNDA NORDIC TSEMENT AS, LAJOS AS, Priit Uustulnd, STATISTIKAAMET, Toomas Kollamaa

icon

LAJOS AS

26.09.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Tipptegijad ja nende äriplaanid".
Kajastatud subjektid:Agu Vahur, ÄRIPÄEV AS, Einar Vallbaum, Indrek Mäe, Jüri Ratas, Jüri Ross, Kaido Somelar, LAJOS AS, Madis Vasser

LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

0.01
LAJOS AS
Registrikood: 10132895

Soovitame nädala loetumaid lugusid

Hinda ja kommenteeri firmat

LAJOS AS

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga