Meedialeht
Vali raport X

EKSPRESS GRUPP AS

Meedialeht ja uudisvoog

3 998 külastajat

124 jälgijat

EKSPRESS GRUPP AS kasvatas käivet ja kaotas kasumit

EKSPRESS GRUPP AS-i ärimahud kasvasid nii kolmandas kvartalis kui ka üheksa kuu lõikes. Kontserni kolmanda kvartali müügitulu kasvas 4 protsenti ja ulatus 15,6 miljoni euroni ning 9 kuu müügitulu kasvas 8 protsenti ulatudes 49,6 miljoni euroni. Kontserni 9 kuu digitaalsed tulud kasvasid seejuures 25 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustavad 37 protsenti kogukäibest, teatas ettevõte börsile. Kasum samal ajal aga vähenes.

Kontsern keskendub ka edaspidi digitaalsete tulude kasvule. Olukorras, kus trükimeedia tiraažid on seisakus või languses, ei suuda digitulude kasv siiski langust täiel määral kompenseerida. Tarbijate meediatarbimise harjumused on muutumas ja järjest rohkem tarbijaid otsustab digitaalse sisu kasuks, kuid paljud lugejad ei ole siiski veel harjunud digitaalse sisu eest maksma. Kontsern teeb selles valdkonnas järjepidevaid pingutusi tõstmaks digitellijate arvu, kuna näeme selles olulist kasvuvõimalust. Oleme teinud lugejatele kättesaadavaks ka mitmeid uusi formaate, mis lisavad meie digitaalsetele toodetele uusi väljundeid, sh sisu kuulamine kõnesüntesaatori abil ja erinevad podcastide formaadid, millest tuntuim on “Mehed ei nuta” nimeline spordisaade.

Kolmandas kvartalis käivitus täies mahus kontserni kinnisvaraportaali Kinnisvara24.ee turundus- ja müügitegevus. Portaali esimesi aktiivseid tegevuskuid võib lugeda edukaks: septembri lõpu seisuga oleme jõudnud nii kuulutuste arvu kui külastatavuse osas samale tasemele turu suuruselt teise portaaliga City24.eeKinnisvara24.ee kuulutuste arv oli septembri lõpus ligikaudu 21 tuhat, mis on ca 82 protsenti turu teisel positsioonil oleva portaali mahust.

Kolmandas kvartalis toimusid elamusturunduse ärivaldkonnas mitmed olulised üritused, neist suurim Leedus, Kaunases aset leinud enam kui 25 000 osalejaga meelelahutusüritus. Ürituste ja tegevuste korraldamine on valdkond, mida soovime arendada ka edaspidi, sest see eristub traditsioonilisest lähenemisest ja omab kasumlikke süngeriavõimalusi grupi muude tegevusvaldkondadega.

Leedus on ettevõte koostöös riigi ja teiste partneritega algatanud võitluse libauudiste vastu (demaskuok.lt). See algatus on pälvinud positiivset vastukaja ja toetust nii kohalikul kui ka Euroopa Liidu tasemel. Lätis oleme algatanud teema naised vanglas Kletka/Krātiņš, mis on tänaseks saanud rohkem kui 200 000 lugejat. Lätis on riigi suurim uudisteportaal Delfi saavutanud positsiooni, kus riigi olulisemaid teledebatte viidi läbi just Delfi keskkonas Läti parima uuriva ajakirjanku Janis Dombursi poolt.

2018. aasta III kvartali konsolideeritud müügitulu oli 15,6 miljonit eurot (III kvartal 2017: 15,0 miljonit eurot) ning 2018. aasta 9 kuu müügitulu oli 49,6 miljonit eurot (9 kuud 2017: 46,1 miljonit eurot). Müügitulud kasvasid 8 protsenti võrreldes eelmise aastaga. Müügitulu kasv tuleb suures osas reklaamivõrgustiku ja sihtrühmapõhiste reklaamimüügilahenduste pakkuja Adnet Media enamusosaluse ostmisest eelmise aasta novembris, mis on kasvatanud koos Delfidega oluliselt kontserni online tulusid ja osakaalu kogukäibes. Kontserni digitaalsete tulude osakaal on III kvartali lõpuks kasvanud 37 protsendini kogukäibest, mis on läbi aegade kõrgeim osakaal. Kontserni 2018. aasta 9 kuu digitaalsed tulud kasvasid 25 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kasumlikkus

2018. aasta III kvartali konsolideeritud EBITDA, ehk kasum enne intresse, makse ja kulumit, oli 0,65 miljonit eurot, võrreldest 1,78 miljoni euroga aasta varem.  2018. aasta 9 kuu EBITDA oli 2,99 miljonit eurot, aasta varem 5,2 miljonit eurot. Maksueelne kasum vähenes 42 protsendi võrra võrreldes eelmise aastaga.

Kasumlikkuse langus tuleneb eelkõige trükiteenuste segmendi üha tihenevast hinnakonkurentsist ning sisendhindade tõusust, selgitas ettevõte. Lisaks printmeedia tulude langusest ning kasvavatest kojukande- ja tööjõukuludest.

Kõik artiklid

Kutsetegevus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi