Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

ENERGO VERITAS OÜ: Tegevusaruanne 2017

Energo Veritas OÜ on 2015. aastal kohalikul kapitalil loodud elektrimaterjalide ja -seadmete müügiettevõte, mis hõlmab endas tehnilist konsultatsiooni ja lahenduste väljatöötamist, kaupade komplekteerimist vastavalt kliendi soovidele ja tarneid ehitusobjektile. Ettevõtte eesmärgiks on pakkuda klientidele jätkusuutlikke terviklahendusi valgustuse, elektri- ja telekommunikatsioonivõrkude ehituse valdkonnas.

Ettevõtte peamisteks klientideks on elektri- ja telekommunikatsioonivõrgu ehitusettevõtted, paigaldajad, käidukorraldajad ja tööstusettevõtted. Ettevõtte peamisteks tootevaldkondadeks on kaablid ja tarvikud, keskpingeseadmed ja komponendid, madalpingeseadmed ja kilbitarvikud, valgustid ja valgusallikad, päikesepaneelid ja tarvikud, installatsioonimaterjalid.

Ettevõte suurimateks tarnijateks on enamik tuntud elektrimaterjalide tootjatehased või nende esindajad, samuti oleme mitmetele toodetele ise maaletoojad. Mitmete tehastega on loodud pikaajalised ja usaldusväärsed suhted, mis võimaldavad tagada klientidele usaldusväärsed ja kvaliteetsed tarned.

29. märtsil 2017 omandas AS Harju Elekter 80,5% suuruse osaluse elektrimaterjalide ja -seadmete müügiettevõttes Energo Veritas OÜ. Tehingu järgselt liideti AS Harju Elekter kaubandusgrupi äritegevus Energo Veritas OÜga, kes jätkab kontserni tütarettevõttena. Ühendatud äritegevustega jätkati alates 01. juunist Energo Veritas OÜ nime all. Energo Veritas OÜ ostuga ning AS Harju Elekter tütarettevõttena tegutseva kaubandusüksuse moodustamisega suurenes turuosa Eestis, laiendati oluliselt tootesortimenti ning loodi eeldused toodete müügi võimendamiseks Eestis ja Baltimaades. Ettevõtte fookus suundub lisaks jaekaubandusele ka projektijuhtimisel põhinevale müügitegevusele. Samasse kontserni kuuluva kahe ettevõtte ühinemisel tekkinud sünergia tähendab kvalitatiivset edasiminekut, arvestades eelkõige koostööpartnerite soove ja vajadusi turul. Ühinenud ettevõtte kliendibaas kasvas pea tuhande kliendi võrra ning laosortimenti lisandus ligi 1500 uut toodet.

Seoses kahe ettevõtte äritegevuste ühendamisega toimusid ka olulised muudatused struktuuris ja töökorralduses, mille keskmeks oli müügivõimekuse arendamine ja efektiivsuse kasv kogu ettevõttes. Strateegiliste muudatustena võib välja tuua juuni alguses uuele majandustarkvarale üleminek ja septembris toimus Tartu müügiesinduse kolimine uutesse avaramatesse ruumidesse. Detsembris toimus uue standardile ISO 9001:2015 kvaliteedijuhtimissüsteemi sertifitseerimine, mille peamiseks väljakutseks oli kirjeldada ära ühinenud ettevõtte tegevusprotsessid ja need ka igapäevaselt juurutada.

Lisaks ettevõtte siseste muutustega ja organisatsiooni restruktureerimisega ei olnud aasta ka turu mõistes kergete killast – elektrivõrgu ja telekomi valdkonna tellimusmahud pigem kahanesid, üldehitus küll kasvas, kuid tihedas konkurentsis langesid marginaalid väga madalale ja riskid suurenesid. Kuid ettevõtte arengu uuele etapile siirdumise käivitumise vaatest võime tõdeda, et olime siiski edukad. Finantsvaates jäi ettevõte aasta lõikes kahjumisse, kuid kui äritegevusega seotud restruktureerimine ja erakorralised kulud välja arvata võime aastaga rahule jääda. Suutsime muudatuste keskel kasvatada turuosa, leida uusi kliente ja võita mõned olulised hanked, mis jätkuvad ka 2018. aastal.

2018. aasta kõige suuremaks väljakutseks on motiveeritud ja positiivset kliendikogemust pakkuva müügimeeskonna komplekteerimine. See tähendab meile letimüügis parimat klienditeenindust ja projektimüügis projektijuhtimise professionaalsust. Keskendume ka rohkem kogu tarneahela juhtimisele läbi efektiivse ostutegevuse ja tooteportfelli arendamise. Meie planeeritav uus keskladu ja müügiesindus loovad uut sünergiat kogu ettevõttes.

Tulud, kulud ja kasum

Ettevõtte müügitulu oli aruandeaastal 5 510 523 eurot, millest enamus oli kohalikul turul. Aruandeaasta kahjum oli 70 573 eurot. Aruandeaasta turustus- ja üldhalduskulud kokku olid 712 455 eurot.

Peamised suhtarvud:

Müügitulu 5 510 253 eurot (2016: 4 252 722 eurot)

Kahjum 70 573 eurot (2016: kasum 90 175 eurot)

Puhasrentaablus -1,28 % (2016: 2,12%)

Lühiajaliste kohustuste kattekordaja, kordades 0,97 (2016: 1,01)

Koguvara rentaablus ROA -2,4 % (2016: 9,35%)

Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:

Puhasrentaablus (%) = aruandeaasta kasum (kahjum)/ müügitulu * 100

Lühiajaliste kohustuste kattekordaja (kordades) = käibevara/lühiajalised kohustused ROA (%) = aruandeaasta kasum (kahjum)/ varad kokku * 100

Personal

Töötajate keskmine arv oli 14 töötajat. Tööjõukulud aastal 2017 moodustasid 356 809 eurot.

Eesmärgid järgmiseks majandusaastaks:

Ettevõtte turuosa suurendamine

Ettevõtte jätkusuutlikkuse ja kasumlikkuse kasv

Ettevõtte tuntuse ja kliendibaasi laiendamine

Jätkuvalt on prioriteetideks kvaliteetse teenuse pakkumine

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tuisu tn 19

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

ENERGO VERITAS OÜ Storybook

ENERGO VERITAS OÜ peavoolumeedias

?

ENERGO VERITAS OÜ seosed veebis

Veebisügavustest ENERGO VERITAS OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

ENERGO VERITAS OÜ viimased sündmused

?
icon

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2018" majandusaasta aruanne.

icon

Majandusaasta aruande puudumine.

Puudub "2017" majandusaasta aruanne.

icon

Ettevõtte krediidisoovituse muutumine.

Eelmine krediidisoovitus: "ei". Uus krediidisoovitus: "jah".

LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

0.01
ENERGO VERITAS OÜ
Registrikood: 12788128

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?

Hinda ja kommenteeri firmat

ENERGO VERITAS OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga