Meedialeht
Vali raport X

G4S EESTI AS

Meedialeht ja uudisvoog

9 411 külastajat

315 jälgijat

G4S EESTI AS: töötajaid on murdu, mõni on aga alati puudu

Mullu oli Priit Sarapuu ja Villu Õuna juhitavates ettevõtetes Eestis palgal enam kui 2 400 inimest, lõviosa neist turvafirmas G4S EESTI AS. Töökäsi võiks aga alati rohkem olla.

  • Töötajate arv 2017. aastal: 2 401
  • Käive 2017. aastal: 69 miljonit eurot
  • Tasutud tööjõumaksud 2017. aastal: 14,4 miljonit eurt
  • Hinnanguline keskmine brutopalk: 940 eurot kuus.

Õuna ja Sarapuu juhtida on veel haldusettevõte G4S BALTICS AS, millele kuuluvad G4S GRUPP AS ja G4S EESTI AS ning turvafirmad Lätis ja Leedus. Lisaks turvateenustele tegeleb G4S veel sularahaveo, valveseadmete ja elektriautodega.

Villu Õun juhib veel pisukest ettevõtet Differton OÜ, kus eelmise aasta lõpus töötajaid ei olnud. Samuti on ta mittetulundusühingu Eesti Turvaettevõtjate Liit eesotsas, kus töötajaid oli eelmise aasta lõpus 54.

Priit Sarapuu tegutseb olematu käibega ettevõttes Charter Group UÜ ning lööb kaasa Eesti Korvpalliliidu juhtimises, kus palgalisi oli mullu 21.

Laias ilmas on ettevõttel G4S PLC, millele Eestis tegutsevad turvafirmad kuuluvad, enam kui 600 000 töötajat. Kuna töökäte leidmine läheb üha vaevalisemalt, pööravad ka turvateenuste pakkujad pilgud senisest enam tehniliste lahenduste poole, ehk siis valvureid jääb vähemaks ja andureid tuleb juurde, selgub ettevõte majandusaasta aruandest.

Ka 2018 a. märtsi alguses oli G4S EESTI ASi kodulehel üleval paarkümmend töökuulutust. Ettevõtte personaliosakond on arvatavasti aastaid unistanud sellest, et oleks vaid keegi, kes tööle tuleks. G4S on kindlasti uhke ka iga sammu üle, mis töötajate voolavust vähendab.

*Maksu- ja Tolliameti avaldatud tööjõumaksude alusel

 

Kõik artiklid

Haldustegevused

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Turvatöö / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Turvasüsteemide käitus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Juurdlus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all