Meedialeht
Vali raport X

GOWORKABIT ESTONIA OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

3 512 külastajat

8 jälgijat

GOWORKABIT ESTONIA OÜ: kontoritöötajad on tüdinenud tagumikutundidest

Peatset revolutsiooni Eesti tööturul juhivad ilmselt kontoritöötajad, kellest iga kolmas soovib juba lähiaastail teha senisest sisukamat tööd ja vähem tagumikutunde, näitab GOWORKABIT ESTONIA OÜ Tulevikutöö Uuring 2019.

“Üle maailma avastavad nii töötajad kui tööandjaid, et aastaid sama, rutiinset kellast-kellani tööd tehes ei teeni töötaja seda mis ta võiks, ja ei saa ka tööandja inimeselt maksimumi,” rõhutas GOWORKABIT ESTONIA OÜ juhataja Kristjan Vanaselja. “Eestis tunnevad just kontoritöötajad eriti teravalt, et nad kulutavad enda elu sisutute või primitiivsete tööülesannete peale.”

Loeb tähenduslikkus ja vabadus

GOWORKABIT ESTONIA OÜ kliendibaas näitab, et rutiinsest palgatööst loobumine ja teenusepakkujaks hakkamine on Eestis jõudnud ka lihtsamate tööde valdkonda. “Kuid kontoritöötajaid on palju ning neil on üldjuhul haridus ja ettevalmistus, mis lubab iseseisvana edukalt hakkama saada,” rõhutas Vanaselja. “Suur murrang töösuhetes toimub juba lähikümnendil, ning Eestis sammub selle eesotsas ilmselt just kontorirahvas.”

35 protsenti kontoritöötajaist kinnitas, et soovib lähitulevikus olla rohkem enda tööelu peremees ning teha midagi tähenduslikumat ja olulisemat kui seni. Lausa kolmveerand kontoritöötajaist kinnitas, soovib lähiaastail ka enda elujärge parandada.

Maailmas toimub töösuhetes suur murrang nii töö vormides kui töö sisus, selgitas Vanaselja, sest kaasaegne majandus ja tehnoloogia vajab järjest vähem traditsioonilisi, tööstusrevolutsiooni ajast pärit töösuhteid. Eestiski loobub üha enam inimesi traditsioonilisest “tööl käimise” suhtest ja võtab enda karjääri ohjad enda kätte.

Töötajast teenusepakkujaks

GOWORKABIT ESTONIA OÜ kogemus näitab, et töösuhted muutuvad Eestiski üha rohkem tellija ja teenusepakkuja suhteks. “Sellisest suhtest võidavad kõik: inimene saab müüa end mitmele tööandjale ja kõrgema hinna eest ja juhtida ise enda töö- ja puhkeaega,” selgitas Vanaselja. “Tööandja saab vaid seda mida vajab ja ei pea kandma inimese tervisega seotud riske, koolituste, puhkuste ja lahkumiste kulusid ega muid töölepinguga seatud kohustusi.”
Traditsioonilisest töösuhtest välja murdnud inimesed avastavad Vanaselja kinnitusel sageli, et tehes vaid seda milles nad parimad on, töötavad nad kokkuvõttes vähem ja teenivad rohkem.

Põnevat tööd leiab aga Partnerwebist.

Kõik artiklid