Meedialeht
Vali raport X

HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

925 külastajat

8 jälgijat

HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ: mis äri ajab kinni peetud Alo Lõps?

Keskkriminaalpolitsei pidas esmaspäeval kinni HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ juhi Alo Lõpsi, keda kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises, vahendab Postimees.

HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ on linnale kuuluv maastikuhooldusfirma, mis asutati 3 aastat tagasi. Selle aja jooksul on ettevõte teeninud omanikutulu 2 miljonit eurot, tehes selleks käivet kokku 2,09 miljonit eurot.

Oma tegutsemise aja jooksul on osaühing avaliku hanke teel püüdnud üht-teist osta 18. korral ning 2018. ja 2017. aasta jooksul on taolisi lepinguid sõlmitud pea veerand miljoni euro väärtuses. Tänavu aasta alguses on linnaettevõte hankelt ostnud 100 000 eurot maksva veoki ning just selle hankega ei pruugi politsei kinnitusel kõik aus ja õige olla. Detailset ettevõtte infot näeb oma Inforegistri kasutaja alt, kel seda pole, võib aktiveerida tasuta prooviperioodi siit.

Eelmine aasta on HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ jaoks möödunud nigelalt ka seetõttu, et kasumi asemel tuli aasta lõpus leppida miinusega.

HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ varad ja finantsid 2017. aastal

  • Käive: 852 271  eurot
  • Kahjum: 99 496 eurot
  • Töötajate arv: 35 inimest
  • Tööjõumaksud kokku: 165 865 eurot
  • Ühe töötaja tootlikkus: 34 091 eurot
  • Kasumimarginaal: -12 protsenti
  • Käive tõusis: 27 protsenti

2017. aastal jäi ettevõte küll pea 100 000 euroga miinusesse, aasta varem teenis HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ aga linnavalitsusest omanikule 106 885 eurot kasumit.

35 töötaja arvelt maksis osaühing selle aasta II kvartalis tööjõumaksudeks 39 882 eurot. Eile tuli teade, et II kvartalis oli keskmine töötasu Maarjamaal juba enam kui 1 300 eurot kuus, HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ makstud palk oli sellest aga kolmandiku võrra väiksem.

Täna on tähelepanu alla sattunud firma üheks ja ainukeseks juhiks Alo Lõps, kes alustas äritegevusega juba 13 aastat tagasi olles toona 23-aastane. Aastate jooksul on ta jõudnud tutvust teha 8 firma juhtimisega ja täna on ta 2 ettevõtte käekäigu eest vastutav. Lisaks HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ-le juhib ta veel ISLET OÜ-d.

Selle tagasihoidliku osaühingu on ta aga sootuks lohakile jätnud. Esitamata on juba 3 majandusaasta aruannet ning üleval on enam kui 2 000-eurone maksuvõlg.

Kuidas laheneb uurimine HAAPSALU LINNAHOOLDUS OÜ asjus, selgitab aeg.

 

• Telli Sulle elutähtis äritausta info otse oma äritarkvarasse!

Kõik artiklid