Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

HARMET OÜ: Tegevusaruanne 2017

2017. aastal oli ettevõtte peamisteks tegevusvaldkondadeks ruumelementidest hoonete projekteerimine, tootmine ja püstitamine ning ehitussoojakute tootmine. Tootmine toimus kolmes Eestis asuvas tehases Sauel, Tutermaal ja Pärnus. Juulis võeti kasutusele uus Baltimaade suurim ruumelementide tootmise tehas Harku vallas, Kumnas. Kumnasse kolis Saue tehas ning ka ettevõtte peakontor.

Enamus toodangust müüdi Skandinaaviamaadesse (73% Rootsi, 11% Soome, 8% Norra ). Võrreldes eelmise majandusaastaga, 2017. aastal turgude osakaalud oluliselt ei muutunud.

2017. aastal oli Harmet OÜ konsolideeritud käibe kasvuks 16%. Käibekasv on peamiselt saavutatud tänu pikaajalistele koostöölepingutele tellijatega, mis on võimaldanud tootmist paremini planeerida ja efektiivsust kasvatada. Samuti on tütarettevõtete töö olnud tulemuslikum.

aastal asutati Harmet OÜ kolmas tütarettevõte Harmet Metall OÜ. Tütarettevõte keskendub põhiliseltmetallkonstruktsioonide ja nende osade tootmisele.

aasta peamiseks eesmärgiks on kõigi tehaste efektiivsuse parandamine ning toote ja kliendisegmentide (shgeograafiline) diversifitseerimine. Juulis kasutusele võetud uus tehas võimaldab ettevõttele täiendavad tootmismahu ja efektiivsuse kasvatamise võimalused. Efektiivsuse kasvatamine saavutatakse läbi tootmise automatiseerimise ja tootmiskorralduse jätkuva parendamise protsesside. Kumna tehase rajamise käigus paigaldati tasapinnaliste elementide tootmise efektiviseerimiseks masinjuhitavad automaatliinid ning samuti on ettevõte rakendamas uut majandustarkvara.

2017. aastal olid investeeringud peamiselt seotud tehaste töövahendite täiustamisega , transpordivahendite soetamisega ja IKT erinevate uuendamise projektidega .

Ettevõtte juhatus koosneb neljast liikmest. Grupi ettevõtete tegev- ja kõrgemale juhtkonnale on makstud tasusid kokku 237 tuhat eurot. Töötajate keskmine arv aruande aastal oli 436 inimest emaettevõttes ja 566 inimest grupi ettevõtetes kokku. Tööjõukulu oli grupis kokku 13,76 miljonit eurot. Töötajate keskmine arv kasvas võrreldes eelmise perioodiga 43% ja tööjõukulu 36,3%.

Raamatupidamise aastaaruande koostamise perioodil olulisi sündmusi, mis ei kajastu raamatupidamise aastaaruandes, kuid mis oluliselt mõjutavad või võivad mõjutada järgmiste majandusaastate tulemusi, ei toimunud.

Ettevõtte tegevuskeskkonna üldist makromajanduslikku arengut võib hetkel pidada heaks. Seoses moodulmajade tootmisega sisetingimustes tehasepindadel on ettevõttel olnud võimalik valdavas osas vältida ehitusturul klimaatilisusest tingitud hooajalisust. Samuti on ettevõtte sihtturgudel jätkuvalt kasvav huvi erinevate moodullahendusena püstitatavate hoonete vastu.

Ettevõte on Harku vallas ja Pärnu linnas tuntava suurusega tööandja. Tegevusega kaasnevad olulised keskkonna mõjud puuduvad.

Vaatamata rahvusvaluutade olemasolule peamistel sihtturgudel on OÜ Harmet lepingud sõlmitud eurodes ja valuutariskid on seeläbi vähesed. Võimalik intressimäärade muutumine ei mõjuta oluliselt ettevõtte majandustulemusi.

Peamised Harmet OÜ konsolideerimata suhtarvud majandusaastal ning sellele eelnenud kahel majandusaastal ning nende arvutamise metoodika:

2017 2016 2015 Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:
1. Käibe kasv % 17,4 23,5 42,1 = ( müügitulu 2 aasta – müügitulu 1 aasta ) / müügitulu 1 aasta * 100
2. Kasumi kasv % 20,3 23,7 83,7 = (puhaskasum 2 aasta – puhaskasum 1 aasta)/ puhaskasum 1 aasta * 100
3. Puhasrentaablus % 8,3 8,1 8,1 = puhaskasum / müügitulu * 100
4. Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 1,7 1,7 1,5 = käibevara / lühiajalised kohustused
5. ROA ( %) 20,9 22,2 23,6 = puhaskasum / varad kokku *100
6. ROE ( %) 36,2 46,5 52,3 = puhaskasum / omakapital kokku * 100

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Puusepa tee 4

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

HARMET OÜ Storybook

HARMET OÜ peavoolumeedias

?

LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

HARMET OÜ seosed veebis

Veebisügavustest HARMET OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

HARMET OÜ viimased sündmused

?
icon

HARMET OÜ

24.10.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Uued ideed puiduhäkatonilt: süsinikukaubandus, tõhusam majaehitus, vähem raisatud paberit".
Kajastatud subjektid:EESTI KUNSTIAKADEEMIA, EESTI MAAÜLIKOOL, EESTI PUITMAJALIIT MTÜ, GARAGE48 OÜ, HARMET OÜ, Jaan Kers, Jörgen Dobris, Maarika Truu, Merit Valdsalu, Ragmar Saksing, Renee Puusepp, STARTUP ESTONIA OÜ, Tõnis Teppand

icon

HARMET OÜ

20.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Ärikinnisvara: investorid pole viis aastat nii vaiksed olnud".
Kajastatud subjektid:COLONNA KINNISVARA OÜ, HARJU KEK AS, HARMET OÜ

icon

HARMET OÜ

19.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Puitmajade ehitamine aitab seista kliimamuutuste vastu".
Kajastatud subjektid:EESTI PUITMAJALIIT MTÜ, EESTI VABAÕHUMUUSEUM, HARMET OÜ, KMT PREFAB OÜ, KODUMAJA AS, LASITA MAJA AS, Martin Talts, ÖU OÜ, PALMAKO AS

LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

0.01
HARMET OÜ
Registrikood: 10282927

Soovitame nädala loetumaid lugusid

Hinda ja kommenteeri firmat

HARMET OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga