Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

HARMET OÜ: Tegevusaruanne 2018

2018. aastal oli Harmet OÜ peamisteks tegevusvaldkondadeks ruumelementidest hoonete projekteerimine, tootmine ja püstitamine ning ehitussoojakute tootmine. Tootmine toimus kolmes Eestis asuvas tehases Kumnas, Tutermaal ja Pärnus.

Enamus toodangust müüdi Skandinaaviamaadesse (73% Rootsi, 20% Soome, 4% Norra ). Võrreldes eelmise majandusaastaga 2018. aastal turgude osakaalud oluliselt ei muutunud.

2018. aastal oli Harmet OÜ konsolideeritud käibe kasvuks 18,7%. Käibekasv on peamiselt saavutatud tänu pikaajalistele koostöölepingutele tellijatega, mis on võimaldanud tootmist paremini planeerida ja efektiivsust kasvatada. Samuti on tütarettevõtete töö olnud tulemuslikum.

Käsitletaval aruandeaastal asutati Harmet OÜ neljas tütarettevõte Harmet Bathroom OÜ. Tütarettevõte keskendub põhiliselt märgruumide moodulite tööstuslikule tootmisele. Samuti asutati 2018. aastal strateegiliste eesmärkide täitmise tagamiseks insenertehnilisi konsultatsioone ja projekteerimisteenust pakkuv tütarettevõte OÜ Thorn Engineering.

aasta peamiseks eesmärgiks oli tehaste efektiivsuse parandamise ning toote ja kliendisegmentide (sh geograafiline) diversifitseerimise protsess. Kui seni on ettevõte olnud peamiselt keskendunud Skandinaaviamaade turgudele ja vähestele võtmeklientidele, siis 2018. aastal sõlmiti esimene tarneleping Hollandi turule ning sõlmiti ka lepinguid uute seeriakliendi potentsiaaliga klientidega senistel sihtturgudel.

Ettevõtte tegevuskeskkonna makromajanduslikule keskkonnale on avaldanud mõju sihtturgude ehitus- ja kinnisvaraturgude jahenemine, mistõttu on osaliselt vähenenud osade tootesegmentide tellimuste mahud ning rentaablus. Samuti on ettevõtte tegevusele avaldanud mõju Kumna tehase oodatust pikem käivitamine ning tööjõukulude tõus.

aastal jätkub ettevõtte üksuste efektiivsuse parandamise ning toote ja kliendisegmentide (sh geograafiline) diversifitseerimise protsess.

Ettevõtte juhatus koosneb neljast liikmest. Grupi ettevõtete tegev- ja kõrgemale juhtkonnale on makstud tasusid kokku 237 tuhat eurot. Töötajate keskmine arv aruande aastal oli 502 inimest emaettevõttes ja 669 inimest grupi ettevõtetes kokku. Tööjõukulu oli grupis kokku 16,42 miljonit eurot. Töötajate keskmine arv kasvas võrreldes eelmise perioodiga 18% ja tööjõukulu 19,4%.

Raamatupidamise aastaaruande koostamise perioodil olulisi sündmusi, mis ei kajastu raamatupidamise aastaaruandes, kuid mis oluliselt mõjutavad või võivad mõjutada järgmiste majandusaastate tulemusi, ei toimunud.

Ettevõte on Harku vallas ja Pärnu linnas tuntava suurusega tööandja. Tegevusega kaasnevad olulised keskkonna mõjud puuduvad.

Peamised Harmet OÜ konsolideerimata suhtarvud majandusaastal ning sellele eelnenud kahel majandusaastal ning nende arvutamise metoodika:

2018 2017 2016
1. Käibe kasv % 3,7 17,4 23,5 = ( müügitulu 2 aasta – müügitulu 1 aasta ) /müügitulu 1 aasta * 100
2. Kasumi kasv % -37,7 20,3 23,7 = (puhaskasum 2 aasta – puhaskasum 1 aasta)/puhaskasum 1 aasta * 100
3. Puhasrentaablus % 5,0 8,3 8,1 = puhaskasum / müügitulu * 100
4. Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 1,9 1,7 1,7 = käibevara / lühiajalised kohustused
5. ROA ( %) 12,2 20,9 22,2 = puhaskasum / varad kokku *100
6. ROE ( %) 21,9 36,2 46,5 = puhaskasum / omakapital kokku * 100

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Puusepa tee 4

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

HARMET OÜ Storybook

HARMET OÜ peavoolumeedias

?

LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

HARMET OÜ seosed veebis

Veebisügavustest HARMET OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

HARMET OÜ viimased sündmused

?
icon

HARMET OÜ

24.10.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Uued ideed puiduhäkatonilt: süsinikukaubandus, tõhusam majaehitus, vähem raisatud paberit".
Kajastatud subjektid:EESTI KUNSTIAKADEEMIA, EESTI MAAÜLIKOOL, EESTI PUITMAJALIIT MTÜ, GARAGE48 OÜ, HARMET OÜ, Jaan Kers, Jörgen Dobris, Maarika Truu, Merit Valdsalu, Ragmar Saksing, Renee Puusepp, STARTUP ESTONIA OÜ, Tõnis Teppand

icon

HARMET OÜ

20.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Ärikinnisvara: investorid pole viis aastat nii vaiksed olnud".
Kajastatud subjektid:COLONNA KINNISVARA OÜ, HARJU KEK AS, HARMET OÜ

icon

HARMET OÜ

19.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Puitmajade ehitamine aitab seista kliimamuutuste vastu".
Kajastatud subjektid:EESTI PUITMAJALIIT MTÜ, EESTI VABAÕHUMUUSEUM, HARMET OÜ, KMT PREFAB OÜ, KODUMAJA AS, LASITA MAJA AS, Martin Talts, ÖU OÜ, PALMAKO AS

LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

0.01
HARMET OÜ
Registrikood: 10282927

Soovitame nädala loetumaid lugusid

Hinda ja kommenteeri firmat

HARMET OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga