Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Inforegister ja Omniva loovad üheskoos läbipaistvat reaalaja majandust

Inforegister ja Omniva on koostöös turule toonud lahenduse, mis võimaldab teha reaalajas läbipaistvaid krediidiotsuseid ja tegeleda võlgnikega juba enne, kui probleemid liiga tõsiseks lähevad. Omniva kaubamärgi taga seisab riiklik postiettevõte EESTI POST AS ning www.inforegister.ee portaali haldab krediidireitingu agentuur ja Eesti eraettevõte REGISTER OÜ.

  • Inforegistri mobiilirakendusele IR NOW lisandus ettevõtete veel tasumata arvete info Omniva e-arvete süsteemist

Eelmisel kuul tulid Inforegister ja Omniva turule täiesti uusi võimalusi pakkuva mobiilirakendusega, mis mitte ainult ei jälgi ettevõtte kliendibaasi, vaid ka hoiatab tekkivate probleemide eest ja seda kõike reaalajas. Oma igakuise 0,5 miljoni veebikülastaja tegemisi analüüsides leidis Inforegister, et ainus loogiline samm on sellisete uute võimaluste loomine esmalt mobiilikasutajatele (mobile first disaini põhimõttel).

Inforegistri visiooniks on tõeline reaalaja majandus, kus äriotsuseid tehakse kõige värskema info põhjal, seega täpselt, kiiresti ja ratsionaalselt. Inforegister pakub oma klientidele linkandmeid, ärianalüütikat ja tipptasemel oskusteavet alates taustakontrolli valmislahendustest nagu Inforegister.ee kuni väga võimeka rakendusliideseni mille abil saavad kasutajad infot kõigi Eesti ettevõtete kohta. Kuna Inforegistri ülimaks missiooniks on panustada ausa ja läbipaistva majanduse kujunemisse, siis paljusid linkandmeid jagatakse välja ka tasuta, mille pealt soovijad saavad uusi rakendusi arendada või olemasolevat oluliselt täiendada.

Igavene probleem, mille lahendus peitub koostöös

  • IR NOW uus võimalus näitab e-arvete põhjal ettevõtte hetkevõlgnevusi

Inforegistri omanik Marie Rosin tõi välja, et kõigi aastate jooksul, mil Inforegister on aidanud klientidel lahendada krediidijuhtimisega seotud probleeme, jäi alati kajama üks läbiv mure – siis kui ettevõtete probleemid avalikkuse ette jõuavad, on firmad tihtilugu juba tühjaks kanditud või lihtsalt püsivalt maksejõuetud. Ettevõtted vajasid lahendust, kus probleemidele saaks reageerida enne, kui need võlgu oleva ettevõtte põhja viivad ja selle äripartneridki kaasa tirivad.

„Tänased lahendused, kus krediiti antakse ja võetakse aastataguste finantstulemuste põhjal, on pehmelt öeldes absurdsed.“ sõnas Rosin. „Koostöös Omnivaga leidsime võimaluse ettevõtete finantsseisu reaalajas hinnata ja anda kliendile tööriistad, millest tal päriselt kasu oleks. Läbipaistvat ja „skeemitamise“ vaba majanduskeskkonda ei saa eksiteerida ilma kvaliteetse infota“ lisas ta.

Rakendus toob välja vaid otsuse tegemiseks olulise

  • Valgusfoori põhimõttel näitab IR NOW krediidiriski otse ettevõtte juures ja annab krediidiklassi alusel soovitusi

Inforegister NOW kaartide läbivaks osaks on rahvusvahelisel CAiSE konverentsil (International Conference on Advanced Information Systems Engineering) esitletud Krediidiskoor, mis koondab äriettevõtete kohta käiva taustinfo ühte numbrisse. Krediidiskoori mudel on Inforegistri poolt välja töötatud koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega. Mudeli arendamisel on kasutatud masinõppe meetodeid, mis hõlmavad endas iseõppivaid algoritme, suudavad tuvastada peidetud seoseid ja teha nende põhjal prognoose. Mudeli täpsus on ülikõrge – juba 99,5%. Krediidiskoor jääb alati vahemikku 0 kuni 1, kus 0 tähendab madalat ja 1 kõrget krediidiriski.

Krediidiskoori vaadates saad hõlpsalt hinnata klientide maksejõulisust ning seejärel otsustada väga kiirelt, kas ja millistel tingimustel anda kliendile krediiti. Näiteks kui firma Krediidiskoor on vahemikus 0,74-1,00, siis tasub neile ainult ettemaksuga ning tasumata arvete korral on nõude laekumine kahjuks ebatõenäoline.

Api Makseraskus Screen N2ide 2

Taustakontroll ja seire kõik ühes rakenduses

  • Rakendus saadab Sulle teavitusi Sinu jälgitavate ettevõtete kohta ja võimaldab lisaks otsida
  • Iga ettevõtte kohta näidatakse IR NOW ülevaatlikku kaarti arvete, ärikäitumise ja krediidivõimekuse infoga

Inforegister NOW mobiilirakendusega saad enne tehingu tegemist firma tausta kontrollida, seda ka liikvel olles. Lisaks võimaldab NOW huvipakkuvad firmad automaatsesse jälgimisse lisada ning toob Sinuni tähelepanu väärivad juhtumid klientide ja koostööpartnerite äritegevusest.

Inforegister NOW annab märku, kui jälgimisse lisatud firmal tekib maksuvõlg, vahetub juhatuse liige, algatatakse pankrotimenetlus või toimub muu oluline sündmus. Seejuures lisab NOW juurde ka otsustamiseks vajalikku infot, mis aitab teavitustele koheselt reageerida.

Koostöös Omniva Arvekeskusega aitab NOW rakendus kiirendada ka arvete laekumisi. E-arvetele tuginedes näed NOW rakendusest, kas ja kui palju on mõni ettevõte arvetega hilinenud ning kui suur on nende võlakoorem. Kui mõni arve tasumata jääb, saad samast rakendusest abi ka võlglastega toimetulekuks. Omniva Arvekeskust kasutab Eestis juba tuhandeid ettevõtteid ning seda saab e-arvete saatmiseks kasutada eraldiseisvalt või ühildada erinevate äritarkvaradega.

E-arvete roll majanduses kasvab

  • Saad kohe tegutseda – saata otse rakendusest maksemeeldetuletusi ja teavitada probleemist kolleegi

E-arvete kasutamine võimaldab klientidel arveid kiiremini hallata ja seeläbi ka kiiremini tasuda. Inforegister NOW kaudu saad ise ühe toksega saata meeldetuletusi laekumata arvete saajatele.

Omniva Infoäri valdkonna juht Sander Aasna lausus koostööd kommenteerides: „E-arvetega saavad ettevõtted kulusid kokku hoida, aga üks oluline kasu on ka selge ja lihtne ülevaade ettevõtte finantsprotsessidest. Koostöös Inforegistriga saame luua uut normaalsust Eesti ettevõtluses, kus läbipaistval majandusel on oluline roll. Meil on ühine nägemus, kuidas Eesti ettevõtted saaksid hakata suurandmete analüüsi põhjal tegema paremaid ärilisi otsuseid.

Lisalugemist samal teemal:

Mobiilirakendus Inforegister NOW on saadaval Google Play poest, veebiversioon m.inforegister.ee. Kombineeritud lahenduse testimine on kliendi jaoks Inforegister NOW ja Omniva Arvekeskuse kontodega esimesed kolm kuud täiesti tasuta. Aktiveeri Omniva e-arved NOW rakenduses ning saad kolmeks kuuks kingitusena kaasa ka ligipääsu Inforegistri raportitele ja ärivõrgustikele.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Teguri 37B

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor neutraalne

Reiting: 4

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

REGISTER OÜ storybook

?

REGISTER OÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

REGISTER OÜ seosed veebis

Veebisügavustest REGISTER OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

REGISTER OÜ viimased sündmused

?
icon

REGISTER OÜ

23.12.2019

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Mattias Nõlvak (13.03.1992) eemaldatud ettevõtte juhatusest

icon

REGISTER OÜ

10.12.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Silver Park (20.04.1988) lisatud ettevõtte juhatusse

icon

REGISTER OÜ

10.12.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Teet Saluvere (18.01.1967) lisatud ettevõtte juhatusse

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

REGISTER OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

REGISTER OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga