Meedialeht
Vali raport X

REGISTER OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

119 743 külastajat

191 jälgijat

Inforegistri ärimeedia on avatud ja tohterdab Eesti ettevõtlust!

Elame muutuste ajastul, kus miski meie ümber ei seisa paigal. Ümber sündis ka Inforegister, mille esileht on nüüd innovaatiline ärimeedia kanal. Meil on tohutult andmeid ja me näeme neis peituvat. Sellepärast saame teile rääkida täna neid ettevõtluse lugusid, mis just-just juhtuvad või millest asjaosalistel endilgi veel selget pilti ees pole.

Meie suurim soov on mängida rolli maailma muutmises:

Ettevõtluses on tavapärane lugeda “värskeks” infot mis uueneb kord aastas (nt majandusaasta aruanne või mõni krediidihinnang) või kord kvartalis (tasutud maksude info maksuametilt). Meie leiame, et värske on info, mis näitab meile tänast seisu ning veel parem – prognoosib võimalikult adekvaatselt tulevikku. Just selles suunas on meie meeskond viimaste aastate jooksul liikunud, luues uusi, andmeid analüüsivaid tööriistu (analüütilisi mudeleid).

Me lõime oma ärimeedia, sest oleme  selles osas peavoolu meediast ees ja suure osa meie andmeajakirjaniku tööst saab ära teha automaatika ning seosed üles leida erinevad masinõppe metoodikad. Oleme seadnud eesmärgiks juba aasta-paari pärast näidata meie meeskonna võrdväärsete liikmetena tehisintellekt-ajakirjanikke, kes sünteesivad andmeid, loovad seoseid ja kasutavad inimkeelt. Ja kes suudavad ööpäevaringselt teha tööd, aidates igakülgselt majandustoimetajaid nende töös.

Aga milleks see ikkagi hea on, küsite? Sest tänases Eestis lõpevad pankrotid täielikult rahast lagedatena. Samuti ei ole teada häid saneerimisjuhtumeid, sest ka sellega jäädakse liiga hiljaks. Iga päevaga saab sellistel juhtudel kannatajaid olema aina rohkem ja kahju üha suurem.  Näiteks kui Saksamaal lõpevad ettevõtete pankrotid 70% tagasisaadud nõuetega, siis Eestis on see protsent 0,3% ja needki on enamjaolt pankade nõuded, mis on hüpoteekidega kaitstud. Kui me aga suudaksime pankrotistumise ohumärke kiiremini avastada, oleks ka meie riigis raha tagasi saamise protsent suurem.

Inforegistri ärimeedia kanal lööb häirekella ja tunnustab kus vaja, kuid mida suurem on võimalik negatiivse ärilise sündmuse mõju või kahju, seda kindlamini me oma esilehel sellest kohe teada anname.

Miks ja kuidas me mh ärimeedia kaudu Eesti ärimaastikku puhastame ja ravime, loe täpsemalt siit ja oma uutest läbimurretest anname alati teada oma blogis

 

Kõik artiklid