Meedialeht
Vali raport X

REGISTER OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

134 277 külastajat

194 jälgijat

Inforegistris on avalikustatud 100 000 ettevõtte tegevuslood

Inforegistri ümber sumiseb täna täpselt samamoodi, kui aastaid tagasi, mil avalikustasime märgised (roheline – edukas, kollane – hoiatus, punane – võlglane). Ja me teame, et see sumin ei rauge vaid läheb aina tugevamaks. Miks? Põhjuseks on ettevõtete profiilide esilehtedele Inforegistris ilmunud tekstiosa, mida me kutsume Tegevuslooks. Võtke kontroll enda kätte – kutsume üles kõiki ettevõtlusega seotud isikuid oma firma profiili täiendama siin (LINK).

Majandusaasta aruanne on kiidulaul iseendale

Oleme harjunud kord aastas lugema oma partnerite ja konkurentide majandusaasta aruannete tegevusaruandeid, mille ettevõtjad on avalikustanud. Kes rohkem, kes vähem ja kes üldse mitte midagi.

Probleem on aga selles, et majandusaasta aruanne ei pruugi olla alati objektiivne. Olen teadlikult analüüsinud maksejõuetute ettevõtete viimaste majandusperioodide tegevusaruandeid, et mõista, mis toimub nende ettevõtjate peades. Kahjutundega võin öelda, et tihti oleks mul nende suurejooneliste kirjelduste kõrvale olnud öelda vaid üht: ettevõtte tegelik majandusolukord on „Hapu“. Teisalt on jällegi nii, et vahel eestlane oma tagasihoidlikkuses ei hõiska, et ma olen „kiiduväärt“, sest toon kõikide enda juhitavate ettevõtetega ühiskonnale kasu nii- ja naa palju.

Inforegister tahab ühiskonnas teavitustöö tegemisel objektiivselt abiks olla – ettevõtja ei ole vereimeja vaid doonor, mille najal kogu meie ühiskond püsti seisab. Sellist hoolt ning vastutust, mida ta kannab, tuleb tunnustada!

Tegevuslood ettevõtete profiilil arenevad ajas

Esimesed tegevuslood 100 000 ettevõtte kohta on Inforegister täna avalikustanud sellisena nagu need on – loodud inimese ja roboti (tehisintellekti) koostöös, kus inimene õpib robotile käsklusi andma ja robot inimese soove tundma. Mida aeg edasi, seda efektiivsemaks ja kvaliteetsemaks nende kahe omavaheline koostöö kujuneb. Vastavalt muutuvad täpsemaks ka tegevuslood Inforegistris ettevõtete juures, et tuua välja oluline teave, mille pinnalt teha parimaid äriotsuseid. Kui esmapilgul võib tegevusloos olev info või seos näida esialgu asjassepuutumatu, sest me oleme senini harjunud vaatlema andmeid lihtustatud kujul –  a´la käibe summa, töötajate arv jm. siis tegelikkuses võib suures  pildis seostatud info avalikustada tõsiseid korruptsioonilugusid. Loe sellest täpsemalt artiklist: Korruptsioonivaba Eesti on võimalik

Iga ettevõtte tegevusloo lõpus toome välja ka krediidipoliitika soovitused Krediidiskoori alusel. Need arvutatakse teaduspõhise, masinõppel loodud mudeli alusel automaatselt ja uueneb reaalajas.  Inforegistri Krediidiskoor on saavutanud oma täpsusega (99,7%) äramärkimise maineka rahvusvahelise teaduskonverentsi CAiSE väljaandes. Krediidiskoori baasil antud soovitused on täna objektiivseim ja täpseim krediidihinnang Eestis. Teaduslik publikatsioon on kättesaadav “Business Credit Scoring of Estonian Organizations”.

Tegevuslood hakkavad Inforegistris uuenema iga päev

Peatselt saavad kõik ettevõtted, mida ühtekokku on erinevate staatuste all ca 350 000, endale tegevuslood, mis hakkavad uuenema igal ööl, et hommikul oleksid kõige värskemad uudised laual.

  • Ikka selleks, et me ei eksiks ja ei kannaks kahjusid! Kui kontrollida järjepidevalt äripartnerite tausta, siis nende tekitatud krediidikahjusid ei ole või on need minimaalsed.
  • Ikka selleks, et teha parimaid valikuid ja teenida suuremat tulu! Täna on ettevõtetele saadaval tasuta avaandmed, mida oma süsteemides (CRM, ERP jms) saab kasutusele võtta. Vaata rakendusliidese infomaterjali. Kui toimetada kõige värskemate kliendiandmetega ning omada ajakohastatud krediidisoovitusi, on lihtsam teha lisamüüki ja ükski töötaja ei saa teha müüki valedel tingimustel.

Ettevõtjad, kes tahavad näidata üles hoolsust ja kanda ka ise olulist rolli oma tegevusloo tutvustuses, saavad seda kindlasti teha ja kujundada oma ettevõtte profiil ise Inforegistris.

 

Kõik artiklid

Info ja side

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi