Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Ivar Valdmaa: Persoonilugu

Ivar Valdmaa alustas äritegevusega 22 aastat tagasi, olles ise siis 32-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla “alles kätkis siputas ja musta tegi”.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 37 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 17 ettevõtte juhatuses, millest 8 on aktiivse majandustegevusega, 9 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Ettevõtja nägu: Ivar Valdmaa

Ivar Valdmaa on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

 • Dokumentide hoidja 3 ettevõttes
 • Nõukogu esimees 1 ettevõttes
 • Juhatuse liige 17 ettevõttes
 • Nõukogu liige 1 ettevõttes
 • Asutaja 1 ettevõttes
 • Omanik 4 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Ivar Valdmaa viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 18-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnas Varem juhtinud ettevõtteid tk Täna juhib ettevõtteid tk
Kokkupandavate puitehitiste (saunad, suvilad, majad) ja nende elementide tootmine 0 1
Kindlustusagentide ja -vahendajate tegevus 0 1
Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine 0 1
Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus 4 4
Suhtekorraldus ja teabevahetus 0 1
Muu teenindus 0 1
Autopesu jms teenindus 0 1
Raamatute jaemüük spetsialiseeritud kauplustes 0 1
Valdusfirmade tegevus 1 1
Elektrienergia tootmine 0 1
Enda kinnisvara ost ja müük 0 1
Muu sporditegevus 0 1
Tööriistade jm rauakaupade hulgimüük 1 0
Ehitusmasinate ja -seadmete rentimine ja kasutusrent 2 0
Puidu saagimine ja hööveldamine 1 0
Kaubavedu maanteel 1 0
Kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete paigaldus 1 0
Spordiklubide tegevus 2 0

Väärtuse loomine

Tervelt 604 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Ivar Valdmaa on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1554 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes MERGO HOLDING OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 3245 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 76 582 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 465 eurot bruto, maksab ta ettevõttes GARELA PROJEKT OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 549 825 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Ivar Valdmaa on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 8,46 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 10,41 miljoni ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 83,22 miljonit eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Ivar Valdmaa siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas HARMET OÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: “Kokkupandavate puitehitiste (saunad, suvilad, majad) ja nende elementide tootmine”. HARMET OÜ on teisi korralikult tuuseldanud ning on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 20% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 72,66 miljonit eurot (2017 a.) ning konkureerides samas 130 ettevõttega.

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Ivar Valdmaa jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Ivar Valdmaa on 2018 aasta andmetel küll 1 eksportiva ettevõtte juhatuses, kuid mitte ühegi taolise ettevõtte omanikeringis. See ettevõte on CRAMO ESTONIA AS, mille suurim ekspordi sihtturg on muu Euroopa Liit. Ta konkureerib seal 2703 ettevõttega ning on oma 996 005 eurose käibega 221. kohal. Ekspordi kaudu on Ivar Valdmaa viimati kokku kasumit toonud 20,94 miljonit eurot.

Hülgamised

Kõigist Ivar Valdmaa poolt juhitud või omatud ettevõtetest 4 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Ivar Valdmaa kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Ivar Valdmaa isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 4, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 2,17 miljonit eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Ivar Valdmaa ei ole täna tuvastatav ühegi erakonna liikmena.

Riigihangete võitmine

Ivar Valdmaa on juhatuse liige 2 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitsid riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 580 531 eurot. 2 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu alla kümnendiku firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et selle tuluallika ära langemine neid ettevõtteid just karjuvalt ei mõjuta.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Ivar Valdmaa endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 50 706 euro jagu, seda perioodil 2010 – 2014. Need toetused läksid kokku 2 ettevõttesse, millest 2 oli tema juhtida ning 1 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2012. aastal ettevõttele HARMET OÜ, kus Ivar Valdmaa oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 25 648 eurot ning see anti projekti “OÜ HARMET EKSPORDIPLAAN 3.1.0401.10-0324” teostamiseks 3 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Ivar Valdmaa juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam CRAMO ESTONIA AS. Seda ettevõtet juhib 3 juhatuse liiget, kes annavad tööd 169-le inimesele ja kes teevad käivet 30,34 miljonit eurot (2018 a. seisuga). Ivar Valdmaa oli selles ettevõttes juhatuse liige 6 kuud tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 16 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Ivar Valdmaa on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

 • Valdusfirmade tegevus
 • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
 • Enda kinnisvara ost ja müük
 • Suhtekorraldus ja teabevahetus
 • Autopesu jms teenindus
 • Raamatute jaemüük spetsialiseeritud kauplustes
 • Muu teenindus
 • Enda või renditud kinnisvara üürileandmine ja käitus
 • Elektrienergia tootmine
 • Kokkupandavate puitehitiste (saunad, suvilad, majad) ja nende elementide tootmine
 • Muu sporditegevus

Edu otsides on Ivar Valdmaa ka ebaõnnestunud valdkondades:

 • Kaubavedu maanteel
 • Puidu saagimine ja hööveldamine
 • Tööriistade jm rauakaupade hulgimüük

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Puusepa tee 4

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

HARMET OÜ Storybook

HARMET OÜ peavoolumeedias

?

LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

HARMET OÜ seosed veebis

Veebisügavustest HARMET OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

HARMET OÜ viimased sündmused

?
icon

HARMET OÜ

24.10.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Uued ideed puiduhäkatonilt: süsinikukaubandus, tõhusam majaehitus, vähem raisatud paberit".
Kajastatud subjektid:EESTI KUNSTIAKADEEMIA, EESTI MAAÜLIKOOL, EESTI PUITMAJALIIT MTÜ, GARAGE48 OÜ, HARMET OÜ, Jaan Kers, Jörgen Dobris, Maarika Truu, Merit Valdsalu, Ragmar Saksing, Renee Puusepp, STARTUP ESTONIA OÜ, Tõnis Teppand

icon

HARMET OÜ

20.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Ärikinnisvara: investorid pole viis aastat nii vaiksed olnud".
Kajastatud subjektid:COLONNA KINNISVARA OÜ, HARJU KEK AS, HARMET OÜ

icon

HARMET OÜ

19.08.2019

Organisatsiooni kajastus meedias.

Organisatsiooni kajastus meedias: "Puitmajade ehitamine aitab seista kliimamuutuste vastu".
Kajastatud subjektid:EESTI PUITMAJALIIT MTÜ, EESTI VABAÕHUMUUSEUM, HARMET OÜ, KMT PREFAB OÜ, KODUMAJA AS, LASITA MAJA AS, Martin Talts, ÖU OÜ, PALMAKO AS

LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

0.01
HARMET OÜ
Registrikood: 10282927

Soovitame nädala loetumaid lugusid

Hinda ja kommenteeri firmat

HARMET OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga