Meedialeht
Vali raport X

JUSTIITSMINISTEERIUM

Meedialeht ja uudisvoog

533 külastajat

20 jälgijat

JUSTIITSMINISTEERIUM: ligipääsuta korteriomandite loomine on ebaseaduslik

Saates „Kuuuurija“ käsitletud juhtum, kus äripind jagati suureks hulgaks korteriomanditeks, on Justiitsministeeriumi hinnangul ebaseaduslik. Justiitsminister algatab järelevalve tehingu tõestanud notari tegevuse üle.

Saates kirjeldati, kuidas MV KAUBAD AS-ile kuuluv kauplus Dünamo on oma ruumidesse äripinnale registreeriund 69 korteriomandit, et nii ühistus häälteenamust saada. Ettevõtte selgitusi saab täpsemalt lugeda TV 3 lehelt ning kogu seikulust Õhtulehest. 

„Ka kohus on oma lahendites leidnud, et uue korteriomandi loomine olemasoleva korteriomandi arvel ilma teiste korteriomanike nõusolekuta on võimalik ainult siis, kui see on ruumikorralduslikult võimalik ja seda saab teha ilma ehituslike ümberkorraldusteta, see tähendab – kui eraldi juurdepääs uuele korteriomandile on olemas. Selline tingimus on nii tänavu 1. jaanuarist kehtima hakanud korteriomandi- ja korteriühistuseaduses kui ka varem kehtinud korteriomandiseaduses,“ ütles justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Vaike Murumets.

Eraldi juurdepääs igale korteriomandile tähendab seda, et iga korteriomandini peab olema võimalik pääseda kas otse väljast või kõigi korteriomanike kaasomandis olevast trepikojast. Servituudi kaudu juurdepääs läbi teise korteriomandi ei ole piisav.

Samasugune range juurdepääsetavuse ja eraldi kasutatavuse nõue on sätestatud ka Eesti korteriomandiõiguse eeskujuks olevas Saksamaa korteriomandiseaduses.

Kuna kinnistusraamatust nähtuvalt on poolte vahel käimas kohtuvaidlus, ei ole selge, milliseks tulemus selles asjas kujuneb. Justiitsministeerium jälgib kohtuvaidluse kulgu ning juhul, kui kohus peaks jõudma järeldusele, et sellised korteriomandid, nagu on moodustatud Liivalaia 5, on seadusega kooskõlas, on ministeerium valmis algatama seaduse muudatuse.

Kõik artiklid

Avalik sektor

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Täitevorganite tegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Rahanduspoliitika tegevused / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Statistika tegevused / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Valla- ja linnavalitsuste tegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Riigi haldustegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all