Meedialeht
Vali raport X

STATISTIKAAMET

Meedialeht ja uudisvoog

1 440 külastajat

12 jälgijat

Juulis oli Eesti inimeste ostutuhin täies hoos

Kuigi kauplused kurdavad, et kliendid kulutavad raha hoopis reisimisele, siis Statistikaamet ülevaatest selgub, et jaekaubandusettevõtete müügitulu ikkagi kasvab. 2018. aasta juulis kosus see eelmise aasta juuliga võrreldes püsivhindades 2 protsenti.

  1. aasta juulis oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 624,1 miljonit eurot.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes 2017. aasta juuliga võrreldes 5 protsenti. Müügitulu suurenes viie ja vähenes ühe tegevusala kauplustes. Ühe tegevusala kauplustes jäi müük eelmise aasta tasemele.

Enim suurenes müügitulu apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes, kus müük kasvas aastaga 13 protsenti. Müügitulu suurenes veel ka posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes (kasv 11 protsenti), majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes (kasv 8 protsenti), muudes spetsialiseerimata kauplustes nn kaubamajades, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kasv 7 protsenti) ning tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes (kasv 3 protsenti).

Müügitulu vähenes eelmise aasta juuliga võrreldes muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude ja mänguasjadega. Kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüük) jäi müügitulu eelmise aasta juuliga samale tasemele.

Toidukaupade kaupluste müügitulu jäi 2017. aasta juuliga võrreldes samale tasemele ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes eelmise aasta juuliga võrreldes 3 protsenti.

Võrreldes eelmise kuuga suurenes juulis jaekaubandusettevõtete müügitulu 3 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 1 protsent. 2018. aasta seitsme kuuga (jaanuar–juuli) jäi jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta vastava perioodiga võrreldes samale tasemele.

 

• Liitu inforegistriga tasuta!

Kõik artiklid