Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Kaosest sünnib kord inkasso asemel krediidihalduse abil

Ilma ettevõtjate initsiatiivita ei juhtu midagi ja Eesti majanduses püsib võlakaos. Muudatusteks on ettevõtetel vaja hakata ennetama ja võlglastega tegelema täiesti uutmoodi. Kes just ei müü 100% ettemaksuga, sel pole mõtet unistada, et võlglasi ei teki. Kuidas saada võlglased maksma, seejuures kõigi väärikust säilitades, ütleb Kreedix OÜ pea 15 aastane kogemus võlgu jäämise ennetamisel ja võlglastega tegelemisel.

Jätame inkassoga hüvasti ja nõustume, et Eesti väikeses ärimaailmas oleme kõik omavahel seotud, igaühe ebaõnnestumine kajab vastu ning jätab jälje teistele.

Krediidihaldus on absoluutselt ainuke toimiv viis pahatahtlike võlglaste ärimaastikult eemaldamiseks – kui kõik on kontrolli all, siis ei teki neil uusi võimalusi libatehinguteks ja ühe tehingu firmade kasutamiseks, mida ostetakse „riiulitelt” nagu maha kantud kaupa.

Kreedix OÜ Krediidihaldus

Võlakaose tekkimisest Eestis

Selle sajandi esimesel kümnendil majanduslanguses väljakujunenud kohustuste vältimise strateegiad ja kohati paindumatu seadusandlus viis Eesti võlakaoseni vaid mõne aastaga. Kerkisid probleemid nagu:

Järjest enam firmajuhte ajas segamini enda ja firma rahakoti. Oma ebakohasele või hoolimatule juhtimisstiilile leidis võlglane vabandusi väljastpoolt, süüdistades nii majanduslangust kui teisi ettevõtteid.

Peegeldus tänasesse päeva

Tänagi näeme, kuidas olemasolev raha ja vahendid viiakse ettevõttest välja, milleks luuakse nt kõrvale uusi keha-ettevõtteid või kantakse raha suisa oma isiklikule kontole. Hüljatava ettevõtte juhiks otsitakse suvaline tegelane – tankist. Paljudel juhtudel ka e-resident, kes ei tõsta oma jalga Eestisse, ettevõtet päästa. Selliselt ettevõtte hüljanud omanik usub vist, et teised ei adu tema tegevuse tegelikke tagamaid. Sellesuunalistele küsimustele reageeritakse ülitundlikult ja suure solvumisega.

Põgenemine ega eitamine siiski võlgu ei kaota, sest iga kord jääb keegi teine ilma oma rahast, mille eest on tehtud tööd. Millal Sina viimati omasid korralikku ülevaadet oma kliendiportfelli tegelikust seisukorrast? Telli Kreedixi teenuse tutvustus

Võimalused raha kätte saamiseks

Pole mõtet oodata, mil võlglasest kliendiga enam ühendust saa ja alles siis alustada abi otsimisega. Enamasti on siis juba liiga hilja. Maksetähtaja ületanud arve vajab kohest tähelepanu – ettevõtetel oma raha sissenõudmisel erinevad valikud:

 1. Minna kohtusse. Tänu riigilõivudele on see ülikallis ettevõtmine, eriti olukorras, kus võlglase tõttu niigi raha napib.
 2. Algatada pankrotimenetlus. Ka siin tuleb investeerida vähemalt neljakohaline summa pankrotihalduri kuludeks, et enamasti teada saada, et ettevõttest pole midagi saada.
 3. Anda inkassomenetlusse. Inkasso kohta liigub ikka veel õuduslugusid ja väiteid, et see olla kiireim tee oma kliendist lahti saamisel. Võlanõudjaks on aga sageli ettevõtja, kes tänu sellele mittelaekumisele on muutunud ka ise võlgnikuks mõne teise võlanõudja ees. Seega on ta masendava valiku ees, kas ühineda huntidega või saada praeks? Agressiivse lähenemise ainus tulem on, et võlglasest ettevõte lõpetab tegevuse, ja siis ei toimu enam ühtegi tasumist.
  • Inkasso mõte on olla vahendajaks võlausaldaja ja võlgniku vahel, kui kommunikatsioon nende vahel on muutunud liiga emotsionaalseks või aeganõudvaks. See peaks olema „võlaabi”, et koos võlglasega otsida lahendeid ja võimalusi võla tasumiseks, vaadates üle võlglase võlanõuded, ajatades võlga maksegraafikuga, mis on vastuvõetav ka võlausaldajale.
  • Ennetada kohtusse pöördumist, hoides sellega kokku võlglase niigi vähest raha ja vältides kohtute koormuse suurendamist.
  • Igale ettevõttele on tähtis saada kätte oma töö, kauba või teenuse eest oodatav tasu. Üksikud ettevõtted nõuavad sealjuures viiviseid. Paraku on just inkassomenetlustes viiviste nõuded ülitähtsal kohal, kuna inkassofirma saab pooled neist endale.
 4. Kasutada krediidihaldusteenust. Oma klientidest lugu pidavad firmajuhid on jõudnud arusaamale, et parima tulemuse saavutamiseks on see nii rahaliselt kasulikum kui ka kliendisõbralikum. Samas on klientidele maksetähtaegade meelde tuletamine ja tausta järgimine tõeliselt kulukas. Ilma selleta aga vähenevad rahavood, mis on veelgi kulukam. Kõige suurem ajakulu ongi tavaliselt kliendist võlglase kontakti otsimine.

Telli Kreedixi krediidihalduse tutvustus veebikohtumise teel

Aeg loeb ja aeg ongi raha

Iga võlanõude puhul on kõige tähtsamal kohal kiirus ja järjepidevus. Alustada tuleb kohe, kui maksetähtaega on ületatud. Iga järgnev päev ilma infota kliendi olukorra kohta võib tuua kaasa ootamatusi ja kurva teadmise, seda raha ei tule kunagi.

Kreedix OÜ on krediidihaldusfirma ja pakub oma klientidele täisteenust, kuni kohtumenetlusteni. See on justnimelt võlaabi, mida kinnitab fakt, et võlglastest üle 40% on Kreedix’i tänased toredad kliendid.

Kui võlglasel raha ei ole, siis ei teki see ka peale kulukate intressidega inkassonõuet. Krediihaldus on inkassot ennetav teenus, mille raames hoitakse debitoorsetel võlgnevustel silm peal, vajadusel koostatakse võlglastega maksegraafikuid ja/või otsitakse rahumeelseid lahendeid võla tasumise võimaluste kohta.

Oskus võlglast kuulata garanteerib koostöö

Kreedix OÜ on võlglastega suhelnud ja võlausaldajaid aidanud pea 15 aastat ning ei reklaami sealjuures võlglasele ennast kui teenuse pakkujat, vaid pöördub oma võlausaldajatest klientide nimel.

Koostöö eelduseks on oskus kuulata võlglast, kes on ka ju ainult inimene ning hoidumine emotsioonidest. Mis peamine – nii ei toimu võlglase traumeerimist, sest enamjaolt ei ole võla põhjuseks võlgniku pahatahtlikkus, vaid ebaõnnestunud valikud ja/või omakorda tema võlglased.

Ja nagu alati – ennetamine on kõige odavam

Võibolla on ka Sinu firmas just see samm tegemata, mis annaks parema ülevaate oma võlglastest ja juhile rahulikuma une?

Taustauuring ja seire. Suures müügituhinas soovitame ikkagi iga uue kliendi puhul tausta hinnata. Selleks on mitmeid võimalusi, nagu Inforegistri profiili vaatamine, iganädalase kliendibaasi uuenduse tellimine ja ettevõtte seiresse lisamine.

Krediidihaldus. Eelmine koos teaduspõhise maksevõime hinnanguga – Krediidiskooriga, võimaldab määrata ettevõttes asjakohased müügilimiidid ning meeldetuletuste ja võlanõudmise põhimõtted. Kindlakäeline müügiportfelli juhtimine aitab vältida vajadust kulutada hiljem tuhandeid eurosid raha kättesaamiseks või sellest üldse ilma jäämist.

Tellin Inforegistri juurdepääsu

Tellin kliendibaasi uuenduse

Krediidihaldust saab teha tuntavalt väiksemate kuludega kui inkassot ja tänu sellele ei tekita see võlglasel esimese reaktsioonina trotsi. Kreedix OÜ poolt pakutavas krediidihaldusteenuse raames on tähtsaim saada võlad kiiresti tasutuks. Arvestades ahelat „kõik on kõigile võlgu“, annab kiirus parimaid lahendusi ja hoiab kokku kulutusi nõuetele.

Kreedixi soovitus on – parem sõlmida kokkulepped, mis kiiresti laekumise toob, kui jäädagi ootama, et võlglasele tekivad imekombel vahendid, tasumaks viiviste ja sissenõudekuludega mitmekordseks kasvatatud võlasummat.

Avalikustamine. Alati on võlglasi, kes põgenevad kohustuste eest ja eitavad oma osalust probleemides. Kui võlglasel puudub igasugune hea tahe ja muud vahendid ei ole teda koostööle mõjutanud, siis võlanõude avalikustamine Inforegistris annab vähemalt signaali, et teised teaksid võlglase suhtes tähelepanelikud olla ning ennetab täiendavate võlgnevuste tekitamist. Võlanõue avaldatakse võlglase profiilil Kreedix OÜ nimel.

Kreedix OÜ pakub krediidihalduse täisteenust

 • Taust. Iga Teie uue kliendi puhul on krediidisoovitus vaid mõne kliki kaugusel
 • Seire. Olete alati teavitatud kliendi olukorrast, ka Teie vanad kliendid ei üllata oma pankrotiga
 • Krediidihaldus. Iganädalaselt tegeletakse Teie maksetähtaega ületanud klientidega ja mis kõige tähtsam, seda tehakse meeldivas vormis
 • Võlahaldus. ka „hapuks läinud“ võlglastel aidatakse tasuda Teile oma võlad
 • Mõjutamine (ennetav). Turvatempel igal välja saadetud arvel näitab ettevõtte tugevust.
 • Mõjutamine (kerge) avalikustamine Inforegistris kui suurima vaadatavusega äriportaalis: ettevõtte profiilil tegevusloos ning punase võlamärgise lisamine profiilile. Võla ja selle eest vastutava juhatuse liikme näitamine krediidiraportis.
 • Mõjutamine (range) pahatahtliku või vältiva võlglase kohta avaldame tõenduspõhise artikli ärimeedias, artiklile viidatakse edaspidi ka tegevusloos ettevõtte profiilil.

Küsi krediidihalduse täislahenduse pakkumist

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Teguri 37B

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

KREEDIX OÜ storybook

?

KREEDIX OÜ peavoolumeedias

?

KREEDIX OÜ seosed veebis

Veebisügavustest KREEDIX OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

KREEDIX OÜ viimased sündmused

?
icon

KREEDIX OÜ

23.04.2020

Ametlikud Teadaanded.

23.04.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

KREEDIX OÜ

16.03.2020

Ametlikud Teadaanded.

16.03.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

KREEDIX OÜ

20.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

20.02.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

KREEDIX OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga