Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Kas eestlaste Storybook võiks tuntuselt olla konkurent Facebookile?

Kõik pealtnäha kättesaamatu võib osutuda võimalikuks, kui selleks on olemas piisav tahe ja selge eesmärk, mida kannavad parimad inimesed. Et eestlaste Storybook hakkaks kõlama sama suurelt kui Zuckerbergi Facebook, peab seatud eesmärk vaieldamatult olema kolossaalne ning seda toetama tõeliste talentide väga eriline tahe.

Score Storybook jutustab suurandmetes peituvaid lugusid

Palja edusoovi asemel annab jõudu ja püsivust sihile jõudmiseks omaenda isikut ületav ja üllas tahe muuta maailm paremaks paigaks. ScoreStorybook on eesmärgistatud just üllast tahtest rakendada ausus ja läbipaistvus vaid konkurentsivõimelise majanduse vankri ette ning jätta ebaväärikad tee äärde maha. Eesmärk on seatud ja tahe on olemas, talendid on pardal ja pardale oodatud.

ScoreStorybook’i esmane visioon sündis juba neli aastat tagasi, kui Inforegister (Register OÜ) alustas STACC-is EU-projekti kaasrahastusega suurandmete ja andmeanalüütika rakendusuuringutega, et tippspetsialistidega koostöös arendada välja andmeteaduspõhised mudelid, mis võimaldavad üksnes veebis leiduvate andmete abil skoorida ettevõtteid nende ärilise usaldusväärsuse seisukohalt.

Parimad skooringu tulemused oleme juba 2017. aastal kätte saanud ning seda mudeli täpsusega lausa 99,5%. Kõrged tulemused innustasid edasi arendama tööriistu, millele integreerida saadud mudelid. Nõnda, et me saaksime vastu võtta häid ja õigeid äriotsuseid absoluutselt igal ajal ja igal pool, olenemata asukohast ja kellaajast.

100% andmeajakirjandus

Esimese tööriista arendusega alustasime 2018. aasta alguses. See päädis Ärimeedia loomisega, kus kõik lood põhinevad andmetel ja analüütikal. Neis artiklites räägime ettevõtluslugusid äriühingutest ja nendega seotud erinevates rollides inimestest. Rikastame need erapooletu Krediidiskoori mullikesega, mis jagab ettevõtted äririski klassidesse ja ennustab reaalajas nende maksevõimelisust. Ikka nii nagu valgusfooril tavaks, rohelisest punaseni – usaldusväärsest ärist riskantseni.

Esmalt valmistasid ajakirjanikud lugusid käsitsi, seejärel jõudsime suve hakul poolautomaatsete artikliteni ja alates jaanuarist 2019 genereeruvad lood ühes kujundustega täisautomaatikal. Iga lugu, mis tehisintellekti poolt loodud, on omanäoline ja jagatud teemade ringi:

Tudulugu; Lõpulugu; Riigihanke lugu, Ekspordilugu, Persoonilugu, Tegevuslugu, Edulugu, Nutulugu jms

Kõik lood on ettevõtete ja nende juhatuse liikmete põhised. Ühe ettevõtte juures võib esineda kõik erinevat liiki lood ja temaga seotud isikute persoonilood. Keskmine artikkel on pool A4 lehekülge ja pikemad lood 3-4 lehekülge. Eestis on 440 tuhat isikut, kes on seotud ettevõtetega ja 450 tuhat ettevõtet, mis on loodud viimase 20 aasta jooksul, seega võib vaid ette kujutada, kui palju saab olema artikleid Eesti ettevõtete kohta Storybookis! 🙂

Olgu, need on siis Eesti ettevõtete storyd, mis on rikastatud krediidiskoori põhise riskliklassiga nii ettevõtte kui juhatuse liikme käitumismustri hindamiseks – ikka selleks, et teha õigeid äriotsuseid igal ajal ja sõltumata rahakoti paksusest.

Piir pole isegi teispool silmapiiri

Kuidas me aga lahendasime olukorra, et Storybook figureeriks igal pool ja sõltumata asukohast? Selleks on internetibrauseri laiendus – ScoreStorybook exctension. Mistahes veebilehel ringi liikudes on brauseriribal näha Krediidiskoori mullikest, mis võimaldab näha selle veebilehe omaniku tausta kogu eheduses. Lisaks saab veebilehte kommenteerida ja lugeda nii kommentaare kui lugude (story‘de) pealkirju, liikuda Storybook’i neid lugema:

Nimede taha nägu ja lugu igal pool

Ei saa veel öelda, et Storybook on kõikjal, kuid nüüd ta siiski ulatab juba veebisisusse, kus esinevad ettevõtete ja juhirollidega inimeste nimed. Ühtlasi on see kolmas arendus, millega me tegeleme ja mis peatselt kättesaadavaks muutub.

Ettevõtete ja isikute nimed on juba krediidiskoori riskiklassi värvides ja hiirega peale libistades on ka nähtavad nende lood – story‘d, mis avanevad Storybook’i.

Aga ikkagi, kas sellest piisab, et saavutada tulemus – igal ajal, igas kohas, sõltumata asukohast ja ruumist? Mina arvan, et veel mitte.

ScoreStorybook – 71 miljoni ettevõtte kohta üle maailma

Me tahame ikkagi ju liikuda veebis üle maailma ringi nii, et meil ei oleks takistusi keeleliselt, riigiliselt – rahvusvahelistel veebisaitidel tahame lugeda story‘sid ka kõikide teiste riikide ettevõtete kohta ja samal ajal hinnata ka nende äririske. Rääkimata sellest, et eksportmüügi edendamiseks peame tegema peadpööritavaid trikke, et leida üles misiganes maailmajaost just meile sobivad kliendid aga enamasti need üritused meil nurjuvad.

Register on andmeanalüütika rakendusuuringute projekti käigus nelja pika aasta jooksul roomanud ära lugematul hulgal veebisaite, arhiveerinud, töödelnud ja sünteesinud tekste, sh analüüsinud ja mudeldanud veebipõhise skooringu. Tehtud on suur töö selleks, et avada Storybook 71 miljoni ettevõtte kohta üle maailma, kus räägime ettevõtete kohta story’sid ja hindame nende äririske.

Internetibrauseri kasutajatele avaneb 20 miljoni veebilehe omanikuinfo brauseri aknakeses või veebisisus– ikka selleks et teha kiiresti õigeid ärilisi otsuseid igal ajal ja igas kohas, sõltumata riigist või avalikust ruumist.

Väljakutsed ja võimalused talentidele

Kui Sa tunned, et tahad kaasa rääkida ScoreStorybooki visioonis või veelgi parem, tahad ühineda meie meeskonnaga töötajana, ettevõtjana või muudel tingimustel – võta ühendust. Meil on ainult üks kiiks – me tahame ajada Eesti asja ja ootame enda ridadesse ennekõike Eesti talente, et öelda kõva häälega: “Meie siin Maarjamaal – ise tegime!”.

Kõik pealtnäha võimatu ja kättesaamatu on võimalik, kui selleks on olemas tahe, eesmärk ja parimad inimesed. 🙂

Storybook saab lõplikult valmis 31.08.19  – vaata valmivaid kujundusi näeb: SIIN

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tartu linn, Raudtee tn 102

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

REGISTER OÜ Storybook

REGISTER OÜ peavoolumeedias

REGISTER OÜ seosed veebis

Veebisügavustest REGISTER OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

REGISTER OÜ viimased sündmused

Okt 2019
icon

REGISTER OÜ

14.10.2019

Personaalne sõnum.

Marie Rosin: 'Ära lase mööda võimalust proovida Storybook Chrome laiendust. Lae see endale alla Google Chrome veebipoest ja ole valmis nägema ettevõtete ja ettevõtjate tausta 24/7 igal ajal ja igal pool veebisisus.'

Sept 2019
icon

REGISTER OÜ

11.09.2019

Ametlikud Teadaanded.

11.09.2019 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

Juuli 2019
icon

REGISTER OÜ

29.07.2019

Ametlikud Teadaanded.

29.07.2019 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

Storybook soovitab

0.01
REGISTER OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

Hinda ja kommenteeri firmat

Register OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga