Meedialeht
Vali raport X

REGISTER OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

134 277 külastajat

194 jälgijat

KLIENDIPORTFELL: Hoia oma kliente peopesa peal ilma mingi vaevata

Ilma andmesisestusse või -liidestusse investeerimata saab Inforegistri lepinguline klient tulevikus kord nädalas oma postkasti värskeima kliendibaasi ülevaate. Ettevõtjad teavad väga hästi, et ülevaade klientidest (ajakohane kliendiportfell) ja nende maksevõimest on edule määrava tähtsusega. Sageli on selle saavutamine aga niivõrd ressursimahukas, et riskitakse müüa kliendile ehku peale, teadmata, kui näiteks firma etteotsa on asunud tankist.

Kas kliendibaasi ajakohasena hoidmine ja klientide jälgimine kulutab iga kuu väärtuslikku tööaega? Kas sa oled kindel, mis Sinu kliendibaasis toimub? Millal said viimati ülevaate tervest oma kliendibaasist?

Need on küsimused, milledega automatiseeritult tegelemine annab kokkuhoidu mitme tööpäeva ulatuses, sest ühe kliendi tausta kontrollimisele kulub inimesel keskmiselt 10 minutit.

Inforegistril on kogemus kliendiga, kes kandis kulu aastas krediidikontrolliga tegeleva töötaja palkamise peale 30 000€, mahakantud nõuete peale 15 000€, kaudsetele töökoha kuludele ca 10 000€. Kokku kandis ettevõte kulu ca 55 000€ aastas. Inimtööjõu tulemusena kandis see ettevõte kuus maha keskmiselt 7 arvet, kuid ilma krediidikontrollerita oleks see number olnud 2,5 korda kõrgem, mis oleks aasta lõpuks vähendanud ettevõtte kasumit 85 000€ võrra.

Klientide soovil ja vajadustest lähtuvalt pakubki Inforegister nüüd aegasäästvat võimalust oma kliendiportfelli ajakohasena hoida.

Kliendibaasi uuenduse teenus

Saadame oma klientidele e-posti teel kompaktse ülevaate nende kliendiportfellist.Andmed tulevad igal esmaspäeval ettevõtte postkasti lihtsasti töödeldavas Exceli vormis ning sisaldavad lisaks põhiandmetele (kontaktid, maksud jms) ka kõige olulisemat – milline on kliendi hetkeseis ehk Krediidiskoor ja äririski klass. Juurde on lisatud ka otselink ettevõtte profiilile Inforegistris ning aruande vorm täiendatakse vastavalt kliendi soovile.  Valikus on hulgaliselt andmeid, mille vahel valida: REGISTER API

Teenuse avamiseks piisab vaid oma kliendibaasi ühekordsest edastamisest (registrikoodid või müügireskontro). Hiljem saab lisanduvad kliendid Inforegistris seiresse panna ja sel juhul sisaldab järgmine kliendibaasi uuendus ka neid, vahepeal lisandunud kliente. Anna oma soovist kohe teada ja alusta uuel nädalal juba uut moodi!

Kirsiks tordil on maksevõimekuse info

Magusaim osa tabelis on just raha juhtimist puudutav, sest Krediidiskoorile lisaks paneme juurde ka võlainfo. Selleks, et otsustada, kellele üldse ja kui palju võlgu müüa ning milliste arvete laekumisel teravalt silm peal hoida, annab Inforegister ettevõtte kasutusse:

  • võlasaldod
  • teaduspõhise Krediidiskoori
  • krediidivõimekuse hinnangu: riskiklassi ja krediidisoovituse
  • soovituslikud krediidilimiidid

Kliendiportfelli ülevaate faili kasutamiseks piisab Exceli baasoskustest, ka võimaldavad enamik äritarkvarasid andmeid üles laadida otse Excelist, mis teeb erinevate üksuste töö eriti mugavaks. Ettevõtte müügitöötaja saab üle vaadata, millistele klientidele on kui turvaline müüa ning krediidijuht näha, milliste klientide puhul millised häirekellad tööle panna ja kui vaja, piirata müüki probleemsetele klientidele.EttevÕtted Jaotus Krediidiklassi JÄrgi 900px

NÄIDE. Võtsime ette ühe väikeettevõtte ning vaatasime tema kliente. Leidsime, et umbes 80 protsenti kliendiportfellist oli madala riskiga (usaldusväärsesse ja neutraalsesse riskiklassi kuuluvad ettevõtted), kuid ligi viiendik kuulus väiksema või suurema riskiga klassi (piiripealne, problemaatiline, riskantne). Edasi oleneb juba sellest, kui suures ulatuses on neile võlgu müüdud/krediiti antud? Mida rohkem on müük riskantsete klientide poole kaldu, seda suurem on ettevõtte risk raha kaotada ning seda rohkem tuleb nende partneritega tegeleda. Sellel väikeettevõttel oli riskantset müüki tehtud ligi 30 000€ jagu, mis on tema tegevuse mahtude juures olulise mõjuga. 

EttevÕtted Jaotus Arvete Summa JÄrgi 900px

Nüüd saab see tubli ettevõte kohe riskantsete arvetega tegeleda ning müügi ümber korraldada, et rakendada kõrgema riskiga klientide puhul ettemaksu. Igal nädalal on tal edaspidi olemas värskeim kliendiülevaade ja teadmine, mis tema rahaga tegelikult toimub.

Ettevõte saab ühelt poolt maandada oma krediidiriske ja teiselt poolt tõsta asjakohaste krediidilimiitidega oma müügitulu. Algata juba täna oma ettevõttes uutmoodi lähenemine ja

küsi teenuse kohta

Jääb ära tühi töö ja vaimu närimine

Teine võimalus on muidugi ise panustada eraldi andmesisestuse tööaega, et käsitsi uuendada klientide andmeid, kontrollida nende krediidivõimekust ja ka need andmed kuhugi kokku koguda, nt Excelisse. See töö aga võtab kõvasti aega ja enamasti nüristab töötaja vaimu ning oleneb teenusepakkujast tuleb mõnel juhul info eest ka juurde maksta. Kasu pole aga kauaks, sest olukord muutub turul iga päev/nädal/kuu ning ring algab otsast peale. Selle asemel, et kobada pimeduses või raisata oma inimeste tööaega, uuri lisa ja telli alustuseks kliendibaasi analüüs.

Kogu töö teeb ära Inforegistri automaatika ja nii saab ettevõtja andmesisestuselt, andmete ostult ning võlglaste alt vabanevat ressurssi kasutada ettevõtte arendamiseks.

Andmeid saab ka oma andmebaasi sisse osta Inforegistrist, mis ettevõttele tähendab andmeliidestust – uuri järele, kas hoopis see võiks olla sobiv lahendus Sinu ettevõtte jaoks? Kui andmeliidestuseks on Sinu ettevõttes veel vara, siis on uus kliendiportfelli uuendamise teenus on väga heaks alternatiiviks. Inforegistri kliendibaasi uuendamise teenus:

TelliMINE

Kõik artiklid

Info ja side

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Andmetöötlus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Veebiportaalide tegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Uudisteagentuuride tegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Infoalane tegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all