Meedialeht
Vali raport X

KONESKO AS

Meedialeht ja uudisvoog

9 523 külastajat

255 jälgijat

KONESKO AS: juht on firma eesotsas vastu pidanud rohkem kui 20 aastat

Ettevõtte staažikaim juht Mart-Järvo Hirtentreu on KONESKO AS-i eesotsas olnud juba aastast 1996, sellele tööle pühendumine on ennast ilmselt ära tasunud, sest tegemist on väga ägeda ettevõttega, mis toodab Koerus, Põltsamaal ja Türi-Allikul elektrimootoreid.

Kui Hirtentreu selle firma juhitööga algust tegi, oli miinimumpalk Eestis vaid 845 krooni või tänases rahas 54 eurot kuus. Ajad on aga muutunud ja taolise summa eest saab nüüd ainult paagitäie bensiini. Palganumbrid ettevõttes on õnneks suutnud muutustega kaasas käia, nimelt maksis firma Maksu- ja Tolliametile esitatud andmete kohasel inimese kohta tööjõumaksudeks selle aasta alguses 612 eurot kuus. Meie arvutuste kohaselt tähendab see, et ametis olijatele laekus iga kuu pangakontole keskeltläbi 1100 eurot.

Lisaks ettevõtte juhtimisele on Hirtentreu selles ühtlasi ka vähemusomanik. Temale kuulub ettevõttest 46 protsenti, suurem osa selles pirukast on täna aga KONECRANES FINANCE OY oma.

Hirtentreu juhib lisaks veel KONESKO AS-i tütarfirmat KONESKO AUTOTARVIK OÜ-d, kus valmistatakse haagisekonkse ja kaitseraudu, neid läks eelmisel aastal kaubaks miljoni euro jagu.

Käpp on tal sees ka TANNENRODE OÜ-s – Hirtentreu on nii ettevõtte omanik kui kuulub selle juhatusse. See 11 töötajaga ehitusfirma ajas eelmisel aastal samuti äri miljoni euro eest. Juht ja omanik on Hirtentreu veel TOOMKOOLI INVEST OÜ-s, tolle kinnisvarafirma aastane käive on seni olnud veidi üle 100 000 euro.

KONESKO AS-i teine juht Tauno Suitsberg on ühtlasi ka TS INVESTEERINGUTE OÜ omanik ja ninamees. Maksu- ja Tolliametile esitatud andmete kohaselt oli firma käive mullu  88 000 eurot. KONESKO AS-i juhatuse pesamuna Heikki Joonas Kajanto üheski teises firmas ei kamanda.

Loo peategelane oma 366 töötajaga on aga Eesti ettevõtlusmaastikul tõeline tegija, firma pakub linnadest kaugemal tööd sadadele inimestele ja maksab neile ka tublit palka. Eelmise aasta jooksul turgutas see aktsiaselts riigikassat enam kui 3 miljoni euroga.

 

• Otsid sarnaseid ettevõtteid kliendiks?  Vaata seda tegevusala Inforegistrist

Kõik artiklid

Töötlev tööstus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi