Meedialeht
Vali raport X

COOP EESTI KESKÜHISTU TÜH

Meedialeht ja uudisvoog

9 344 külastajat

287 jälgijat

Konkursi „Parim juht 2019“ nominent Jaanus Vihand

Konkursi „Parim juht 2019“ nominendid on ADVOKAADIBÜROO SORAINEN AS-i juht Aku Sorainen, COOP EESTI KESKÜHISTU TÜH-i juht Jaanus Vihand ja MAGNETIC MRO AS-i juht Risto Mäeots, vahendab Postimees.

Jaanus Vihand alustas äritegevusega 19 aastat tagasi, olles ise siis 26-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1999 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 17 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 4 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 2 on aga jäetud hääbuma (sh. käibemaksukohuslased).

Tervelt 698 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Jaanus Vihand on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1543 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes MYINVEST ESTONIA OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1920 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 0 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1170 eurot bruto, maksab ta ettevõttes COOP EESTI KESKÜHISTU TÜH. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 1821 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Jaanus Vihand on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 1,28 miljonit eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 15,39 miljoni ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 374,52 miljonit eurot.

Kõik artiklid

Kaubandus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi