Meedialeht
Vali raport X

KREEDIX OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

51 764 külastajat

108 jälgijat

KREEDIX OÜ: Krediidi- ja rahavoo juhtimise koolituse kokkuvõte

Praegusel keerukal ajal on eriti oluline pöörata tähelepanu oma ettevõtte strateegiatele krediiti andmisel. Kas üldse ja millistel alustel kliendid saavad Teie kaupu / teenuseid krediiti (ehk hiljem tasumise võimalusega) ning milline osa müügiportfellist üldse  seda võimalust edasi peaks saama? Paraku peab tulema oma koostööpartneritele vastu ja oma tooteid / teenuseid võlgu andma- kui seda ei tee, on oht, et klient läheb mujale. Samas tuleb ka ise olla usaldusväärne- kuidas seda näidata?

Siit artiklist saate neile küsimustele vastused.

KUIDAS VIIA OMA KREDIIDIRISKID MIINIMUMINI?

Loetleme siinkohal üles peamised sammud ning meie poolt võimaldatavad lahendused nende elluviimiseks.

1. STORYBOOKI RAPORTID krediidivõimekuse hindamiseks

Kehtib ütlus- usalda, aga kontrolli. Storybookist leiad ülipõhjalikud raportid, mis näitavad Teile lisaks ettevõtte väga põhjalikele raportitele lisaks ka juhatuse liikme usaldusväärsust ning praeguste ja varasemate ettevõtete käekäiku. Ühe vaatega on tuvastatav, kas tegemist on eetilise ettevõtjaga või olete käed löönud või löömas ettevõtete hülgajaga. Raportitest saate lähemalt lugeda SIIT.
P.S. Maksuameti poolsed võlgnevuste mitte näitamised pole meie jaoks eriline teema, kuna oleme andmeid maha salvestanud ja puhastanud juba aastast 2010 ning selle põhjal teinud väga tugevad analüütikad ettevõtete ja juhatuse liikmete käitumismustrite kohta- loe täpsemalt KREDIIDISKOORIST.

2. IGANÄDALANE KLIENDIPORTFELLI ANALÜÜS

Kui esmane kontroll on teostatud ja otsustatud siiski krediiti anda, siis on kindlasti vajalik hoida oma kliendiportfell ka jälgimise all, et negatiivsetest sündmustest ka kindlasti esimeste hulgas teada saaksite ning suudaksite “õigel ajal pidurit tõmmata”. 
Selleks puhuks oleme välja töötanud iganädalase (või soovi korral igapäevase) monitooringu. Fail Teie kliendibaasi analüüsi kohta jõuab automaatselt Teie postkasti ning excelit või CSV faili mugavalt filtreerides ja töödeldes saate kiiresti kätte vajaliku info riskantsete ettevõtete ja juhatuse liikmete kohta. Faili näidisega saate tutvuda SIIN

3. TASUTA GOOGLE CHROME SCORESTORYBOOK VEEBILAIENDUS

Antud rakendus töötab arvutis (mobiili jaoks on meil arenduses veidi teistsugune äpp) ning selle lisamisel oma Chrome veebilehitsejale saate ükskõik millisel veebilehel olles teada selle lehe omaniku nime, usaldusväärsuse ja finantstausta. Alla laadida ja täpsemalt lugeda saab SIIT.

AGA KUI MULLE ON JUBA VÕLGU JÄÄDUD, MIS SIIS SAAB?

Kreedix menetleb inkassokorras võlanõudeid või soovi korral pakub krediidijärelvalvet ehk meeldetuletusteenust.

4.  VÕLAMENETLUS KREEDIXI KAUDU

Kui varasemalt on juba jäänud rahad saamata, või leiate analüüsist ettevõtteid, kes oleks vajalik edasi anda võlamenetlusse, siis on Kreedix selleks sobivaim teenusepakkuja.
Kreedix omab 15 aasta jagu kogemusi ning juba läbi elanud ja näinud 2008 a. MASU ja õppinud sellest nii mõndagi. Oleme välja töötanud toimivad protsessireeglid ja mõjutusvahendid.
Võlglaste distsiplineerimisel aitavad tütarettevõtted Inforegister ja ScoreStorybook. Inforegistris siis vastavalt võlamärgised nii ettevõtte kui juhatuse liikme juures (täpsemalt) kui ka Storybookis avaldatavad Nutuloo artiklid (loe lähemalt).

Kõikide Kreedixi teenustega (võlahaldus, meeldetuletusteenus, kohtulik menetlus, kindlustus jne)  saate tuvuda kodulehel: Krediidihaldus. 

5. EESTI VÕLAUSALDAJATE LIIDU LIIKMELISUS

Kõik ettevõtjad, kes läbivad auditi (on usaldusväärsed ja võlgadeta), saavad astuda Eesti Võlausaldajate Liidu liikmeks, kes seisab hea selle eest, et ettevõtjate õigusi kaitsta nii erasektoris kui riigi tasandil. Esindame võlausaldajate huve seadusloometes ning räägime kaasa päevakajalistel teemadel ettevõtluses. EVUList lähemalt SIIT.

Kui ka Teile tundub, et tahaksite meie grupi ettevõtete abil oma krediidi- ja rahavoo juhtimist täiustada, siis võtke minuga julgesti ühendust- lepime kokku koolituse aja.

Edukaid ja läbimõeldud tehinguid soovides,

Liisi Raudsik
liisi@storybook.ee
liisi.raudsik@kreedix.ee

Kõik artiklid