Meedialeht
Vali raport X

MASSIMEEDIA HEATEGEVUSFOND MTÜ

Meedialeht ja uudisvoog

3 666 külastajat

43 jälgijat

MASSIMEEDIA HEATEGEVUSFOND MTÜ – Inforegister ahistajate küüsis!

Elu ettevõtlusmaastikul on sageli kalk ning ellu jäämiseks läheb tarvis terasest närve ja külma verd. Halastamatu ärimaailm võib mõnel romantilisemal hingel kas klombi kurku tuua või halvemal juhul suisa kaane pealt lüüa. Järgnevad emotsioonipursked ei tule aga kasuks kellelegi ning vahendeid valimata oma sassi löödud õiglustunde kompassist juhindudes võib hoopiski paksu pahandusse sattuda.

Säärasesse destruktiivsesse tunnetevihurisse sattusidki Siim ja Edgar, kes oma ristiretkel õigluse eest asusid sootuks vale lossi piirama ning raevust pimestatuna ei pruugi sellest aru saada enne, kui on hilja.

Mis siis õigupoolest juhtus?

Lugu algab nii nagu ikka. On üks mees, kes on ajanud äri, kasutades selleks mitte just kõige puhtamaid võtteid. Kui võlausaldajatel ühel hetkel villand saab, jõuab kogu teema lõpuks kohtusse ning kohtuveskid jahvatavad juriidiliste raamide piires välja mingi otsuse, mis pea kunagi kõiki kannatajaid ei rahulda. Kusagil on võlad, mis kirjutatakse korstnasse, kusagil on kelmid, kes sõidavad tõllas ja kusagil on nördinud inimesed, kelle südames hakkab pulbitsema selline viha, mida tunneb aus inimene, kes on olnud karjuva ebaõigluse tunnistajaks.

Väärastunud õigusemõistmine

MASSIMEEDIA HEATEGEVUSFOND MTÜ juhid Siim Kaevats ja Edgar Sepa on need mehed, kelle hinge ei mahtunud sellise loo keerdkäigud ära ning kes otsustasid oma subjektiivse õigluse jalule seadmise enda õlule võtta. Meie kultuuriruumis ei ole omakohus aga tolereeritud, sest vihast pimestatud otsused ei pruugi olla reaalsusega nii tihedalt seotud, kui isehakanud kohtumõistjatele endile tunduda võib. Sellise vea tegid ka Siim ja Edgar, kes kasutasid ära Inforegistri portaali, et avalikult rünnata ADVOKAADIBÜROO PREMIUM OÜ-d, mille jurist oma igapäevatöö käigus kohtus pahalasi kaitses.

Täpsemalt asuti valimatu ja solvava keelekasutusega ründama eelkõige ADVOKAADIBÜROO PREMIUM OÜ juhti, keda me ei hakka siin nimeliselt välja tooma juba puhtalt seetõttu, et ta konkreetsesse juhtumisse absoluutselt ei puutu ning on niigi pidanud juba asjatult kannatama.

Ahistajate meetodid on aga äärmiselt taunimisväärsed:

  •  Ründavaid ja isikut solvavaid postitusi asuti lisama Inforegistrisse kindla järjepidevusega erinevatelt IP aadressidelt.
  •  Postitusi lisati nii ADVOKAADIBÜROO PREMIUM OÜ profiilile kui ka selle juhi teiste ettevõtete profiilidele.
  •  Postitusi tehti ka võõra ettevõtte profiililt, ilma selle omaniku heakskiidu või teadmiseta.
  •  Kustutatud postitused asendati kiirelt samasisuliste postitustega ning selline käitumismuster meenutab rohkem küberrünnakut kui teavituskampaaniat.
  •  Kelmide patud omistati ilmsüüta isikule ning asjasse mittepuutuvale ettevõttele.

Mida siit loost õppida?

Esiteks tasub alati iga puu all kontrollida, kas haukumine on vajalik või ülepea õigustatud. Antud juhul see kindlasti nii ei olnud, sest head juristi ei saa süüdistada oma töö tegemises ja kindlasti mitte oma klientide tegudes.

Teiseks on siin õppetund kõigile, kes oma Inforegistri paroole liialt kergekäeliselt tuttavatega jagavad. Inforegistri profiil on teie ettevõtte nägu ning selle paroole jagades riskite alati võimalusega, et keegi vastutustundetu või pahatahtlik inimene solgib selle ära.

Kogemuse võrra rikkam on ka Inforegister, mille keskkonda kasutati alatult ära valeinformatsiooni levitamiseks ja süütu inimese ahistamiseks. Edaspidi oleme targemad ja teame, et fanaatilist inimest ei heiduta tema kätetöö kustutamine. Ainus, mis sellise ahistaja maa peale võib tagasi tuua, on kohene ja range selgitus tagajärgedest, mille selline käitumine endaga kaasa toob.

Tagajärjed

Selline juhtum illustreerib värvikalt, kuidas karistamata ebaõiglus on võimeline metsatulekahjuna levima oksalt oksale ja puult puule.

Siim Kaevats ja Edgar Sepa algsed motiivid võisid olla nende endi meelest õilsad, kuid valitud meetodid ei sea neid moraalsel mõõdupuul petturitest kõrgemale. Ahistajad ei soostunud oma tegevust lõpetama ka peale korduvaid hoiatusi ning viisakaid palveid, mistõttu on kogu lugulaul rännanud juba korrakaitseliste organite lauale.

See ei olnud vast nende ega ka kellegi teise soov, kuid oma tegude eest lasub vastutus igaühel ning ühel päeval tuleb vastust anda ka Siimul ja Edgaril.

Märkus. Inforegistrile on teada kõigi asjaosaliste isikud ning maha salvestatud kirjavahetus ja vastavad tõendavad logifailid.

• Tahad rohkem teada? Vaata seda ettevõtet Inforegistris lähemalt!

Kõik artiklid