Meedialeht
Vali raport X

MERSOK OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

900 külastajat

45 jälgijat

MERSOK OÜ teenib stabiilselt väikese käibe juures üha suuremat kasumit

Esmapilgul ei tundu 20 aasta vanune MERSOK OÜ just kuigi muljetavaldav. Firmas on üks töötaja ja aastane käive päris tilluke. Tegu on aga ühega nendest firmadest, mis muutuvad seda põnevamaks, mida lähemalt uurida.

Alustame ettevõtte käibest – möödunud aastal oli see 9 204 eurot. Alguses mitte midagi ütlev summa muutub aga kurioosseks, kui avastame, et täpselt sama palju tehti käivet ka 2016. aastal ning ka aasta enne seda. Selgub, et firma üheks tegevusvaldkonnaks on renditeenused ning aastast aastasse samaks jääv müügitulu tuleb renditasudelt. Olles lahendanud selle müsteeriumi, leiame aga kohe ka järgmise – firma teenis mullu üle 4,7 miljoni euro kasumit! See ületab käibe 519 kordselt – uskumatu!

Tegelikult pole siingi midagi kummalist. MERSOK OÜ kasum põhineb peamiselt finantsinvesteeringute dividendimaksetel ja ümberhindlustest bilansipäeval. Selgub, et tegu on investeerimistegevuse pealt kasumit teeniva osaühinguga. Miks me aga sellest nii pikalt kirjutame? Sest MERSOK OÜ-d juhib Eve Pant, kes on ka INFORTAR AS-i eesotsas.

INFORTAR AS-il on 38.25% osalus TALLINK GRUPP AS-is ning 67% osalus EESTI GAAS AS-is. See annab aimu kui prestiižika ärinaise rahakotti me kogemata piiluma sattusime. Pole ime, et asjalood alguses nõnda kummalised tundusid. Üle 20 aasta ärimaastikul möllanud Eve Pant’i juhitava investeerimisfirma finantsnäitajad peavadki meiesugusel lihtrahval alguses juhtme kokku ajama.

 

• Läks põnevaks?   Vaata seda juhatuse liiget Inforegistris lähemalt!

Kõik artiklid