Meedialeht
Vali raport X

TALLINK GRUPP AS

Meedialeht ja uudisvoog

19 744 külastajat

503 jälgijat

Millised on Eesti konkurentsivõimelisimad ettevõtted?

Peaminister Jüri Ratas andis eile parimate ettevõtete auhinnagalal konkurentsivõimelisima suurettevõtte tunnustuse üle TALLINK GRUPP AS-ile, väike- või keskmise ettevõtte arvestuses SA.MET AS-ile ning mikroettevõtete kategoorias CALLISTO GROUP OÜ-le.

Peaministri sõnul on väljakutseid, aga ka võimalusi mitmeid, sest Eesti majandusstruktuur on muutumas, siinne sissetulekute tase läheneb jõukamate riikide tasemele, tehnoloogia kiire areng sunnib pidevateks uuendusteks ning kasvav protektsionism maailmakaubanduses võib väikese avatud majanduse jaoks anda suure tagasilöögi. “Selleks, et olla tänapäeva tihedas globaalses konkurentsis edukas, peab olema nutikam, innovaatilisem, paindlikum ja kiirem kui teised,” rääkis ta.

Tänasel auhinnagalal tunnustuse pälvinud ettevõtted ongi tema sõnul muutuvas maailmas kohanenud ja silma paistnud ning neid hindavad nii töötajad, äripartnerid kui kliendid. “Kõigi teie panust Eesti riigi arengusse tunnustab kõrgelt ka valitsus,” kinnitas peaminister.

Eesti konkurentsivõimelisimad ettevõtted

Konkurentsivõimelisima mikroettevõtte auhinda üle andes ütles Ratas, et heal kommunikatsioonil on võtmeroll nii ettevõtluses kui laiemalt igas sihipärases tegevuses. “CALLISTO GROUP OÜ andekas meeskond on oma nõuga olnud abiks ettevõtetele erinevatelt tegevusaladelt, kaubandusest elektroonikatööstuseni. Ent eriline heameel ja tänu teile selle eest, et olete aidanud kujundada Eesti e-riigi rahvusvahelist mainet, millest on kasu saanud nii riik kui siinne ettevõtluskogukond,” lausus Ratas.

Konkurentsivõimelisima väike- või keskmise ettevõtte auhinna sai ehitusettevõte SA.MET AS, mille 27 aasta pikkune lugu on Ratase sõnul muljetavaldav. Tema sõnul on ettevõte üle elanud kaks kinnisvarakrahhi, leidnud turul õige niši ja spetsialiseerunud, läinud tehnoloogia arenguga kaasa ning pingutab selle nimel, et pakutavad lahendused oleksid innovaatilised ja keskkonnasäästlikud.

Konkurentsivõimelisima suurettevõtte auhinna pälvinud  TALLINK GRUPP AS on Ratase sõnul nii otseses kui kaudses mõttes Eesti ettevõtluse ja turismi lipulaev.

 

Kõik artiklid