Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

REGISTER OÜ: Inforegistri Krediidiskoor leidis koha maineka rahvusvahelise konverentsi väljaandes

CAISE on A-klassi konverents, kus aktsepteeritud artiklitele ja ettekannetele esitatakse kõrgeid nõudmisi. Eestist kvalifitseerus tänavu sellele üritusele vaid üks artikkel ja see oli REGISTER OÜ andmeteaduse tiimilt, Inforegistri Krediidiskoori teemal. See näitab Inforegistri kõrget taset andmeanalüüsis ja krediidiriski hindamisel.

CAISE konverents on põhikoht, kus esitletakse innovatiivseid lähenemisi ja läbimurdvaid avastusi infosüsteemide vallas. Valdkonna arengu ja vajaduste taustal on mõistetav, miks rõhk on viimasel ajal olnud suurandmete infosüsteemidel.

Artikli autoriteks on Register OÜ juhatuse liige Peep Küngas (PhD) ja Register OÜ andmeteadur Jüri Kuusik (MSc).

Peep Küngas on ühtlasi ka Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vanemteadur ning SOA Trader OÜ tegevjuht. Ta on aastaid tegutsenud infotehnoloogia arendamise valdkonnas ning omab sellel alal ulatuslikku teadustöö pagasit. Ta lõpetas Tallinna tehnikaülikoolis arvuti- ja süsteemitehnika magistriõppe ning omandas doktorikraadi Norra Loodusteaduste ja Tehnoloogia ülikoolist info- ja intellektiteaduse erialal.

Jüri Kuusik on süvitsi andmete valdkonnas juba aastast 2005, kui Tartu Ülikool omistas talle magistrikraadi rakendusstatistika erialal. Juba pea poolteist aastat on tema fookuses finantsandmete analüüs ja krediidivõimekuse hindamine. Jüril on pikaaegne töökogemus andmeteaduse (data science) vallas.

REGISTER OÜ andmeteaduse tiimi loodud Krediidiskoor koondab juriidilise isiku kohta käiva taustinfo ühte numbrisse ning aitab hinnata rahade laekumise tõenäosust enne ja pärast müügitehingut. Skoori täpsus on timmitud juba 99,5%-ni ning järgmise mudeli puhul ootame veelgi täiuslikumat tulemust – loe juurde konverentsi teemalisest blogiartiklist.

Inforegistri Krediidiskoor tõi Eesti äritausta ja krediidivõimekuse hindamisse 3 olulist murrangut:Inforegistri Krediidiskoori ja riskiklassid

  • Kättesaadavus. Esiteks olid vastuvõetaval tasemel krediidivõimekuse hindamise vahendid oma kulukuse tõttu senini kättesaadavad vaid pankadele ja suurettevõtetele, nüüd saab sellist luksust endale lubada iga FIE või kasvõi eraisik.
  • Objektiivsus ja täpsus. Teiseks on tegemist ülitäpse ja esimese masinõppel loodud krediidivõimekuse hindamismudeliga, mis on Eestis kasutada. Masin on objektiivne, selle mudel ei toetu valdkonna ekspertide arvamusele ega kogemusele, vaid lähtub andmete räägitud tõest.
  • Adekvaatsus. Kolmandaks hindab mudel ettevõtteid igapäevaselt, mitmekülgsete ja pidevas muutuses andmete, mitte vaid kord aastas esitatavate aastaaruannete põhjal.

See on täna ja Eestis, kuid nüüd oleme koos partneritega liikumas ka välisturgudele, kus Krediidiskoori mudel hakkab tööle täiesti teistel alustel.

Krediidiskoori näitame Inforegistris ettevõtte profiilil Krediidiraportis ning ka ettevõtetest rääkivate ärimeedia artiklite juures. Krediidiskoor aitab hinnata firmade krediidiriski (0 – madal krediidirisk, 1 – kõrge krediidirisk). Inforegistri klientidele tähendab see turu parimat kvaliteeti ning tohutut ajasäästu oma kliendiportfelli ja arvete laekumise tõenäosuse hindamisel.

Inforegistri blogist võib erinevast vaatepunktist kajastatud krediidiriskide hindamise alast lugemist leida veelgi. 

 

• Hakka Inforegistrit kasutama!

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Teguri 37B

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

REGISTER OÜ storybook

?

REGISTER OÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

REGISTER OÜ seosed veebis

Veebisügavustest REGISTER OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

REGISTER OÜ viimased sündmused

?
icon

REGISTER OÜ

23.12.2019

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Mattias Nõlvak (13.03.1992) eemaldatud ettevõtte juhatusest

icon

REGISTER OÜ

10.12.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Silver Park (20.04.1988) lisatud ettevõtte juhatusse

icon

REGISTER OÜ

10.12.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Teet Saluvere (18.01.1967) lisatud ettevõtte juhatusse

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

REGISTER OÜ
Registrikood: 11735006

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

REGISTER OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga