Meedialeht
Vali raport X

REGISTER OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

119 743 külastajat

191 jälgijat

REGISTER OÜ: kas kõige kiiremini kasvav ärimeedia kanal Eestis?

Tänavu 26. aprillil avatud Inforegistri ärimeedia artiklite arv ületas 1000 joone juba juunikuus, mis tähendab värskeid äriuudiseid igapäevaselt. Hiljuti said ca 100 000 ettevõtet enda profiilile tegevuslood, mis muutuvad ajas aina täpsemaks. Oleme paari kuu jooksul kasvatanud veebiliiklust keskeltläbi 6% igas kuus ja planeerime juba käesolevaks sügiseks olla B2B turul kõrgeima liiklusega ärikanal.

Kas ja miks võiksid ka Sina lisada Inforegistri oma lugemislisti ning võtta meid kui potentsiaalset turunduskanalit ja koostööpartnerit?

Eesti tööealise elanikkonna maht 2018 aastal on ligikaudu 700 000 inimest, kellest 70% ehk 475 000 satub Inforegistri lehele igal kuul. Neist ligi 33% (156 000) kasutavad Inforegistrit stabiilselt, sest siin jagub nende jaoks väärtuslikku ja värsket infot. Keskmiselt veedavad nad lehel ligi 2 minutit ja 47 sekundit ning teevad umbkaudu 3 – 4 klikki alalehtedele, mistõttu korduvaid sessioone arvesse võttes küündib Inforegistri lehepäringute vaadatavus 2,9 miljonini kuus! 

Tänu andmete jõule on meie lähenemine artiklite kirjutamisele veidi erinev konkureerivatest ärimeedia väljaannetest, aga ülespoole sööstvaid lugejanumbreid analüüsides saame järeldada, et teeme õiget asja ja midagi sellist oligi Eesti turult veel puudu!

Meediaväljaannete kõrge müratase

Maailmas on 3,2 miljardit internetikasutajat, keda püüavad tohutu hulk meediakanaleid ja miljonid ettevõtjad. Meediaväljaannetel on kombeks panna ühte patta nii meelelahutus, toit ja jook, poliitika, majandus, sport kui kuulsuste eraelu, mistõttu nende lehele jõuab tihtipeale nii see, kes otsib ”lasanje retsepti” kui ka see, kes tahab leida nt ”parimad palgamaksjad Eestis”.

Kui suur on tõenäosus, et tahtes osta ja otsides märksõna ”kvaliteetne oliiviõli” ning jõudes hoopis veebilehele, kus näidatakse vannitoaplaatide reklaami, ostetaksegi oliiviõli asemel endale uued vannitoaplaadid?

Selliselt portaalilt reklaami ostes tuleb arvestada, et kuigi Sinu reklaami nägemiste arv võib olla kõrge, on potentsiaal uute tehingute tekkeks madal, sest tõenäosus, et õige inimene Sinu sõnumit näeb ja reageerib, on tibatillukeseks muutunud nii infomüra kui rohkearvulise bänneripimeduse võtmes.

Inforegistris müratase puudub

Kui paljud meediaväljaanded Eestis saavad öelda, et nendeni jõudnud lugeja on tõesti huvitatud ärimeediast? Inforegister saab!

Veebianalüütika tööriista Google Analytics’i faktide põhjal selgus, et 86% kõikidest külastustest jõuab Inforegistrisse läbi Google otsingu.

Inforegister Lugejad

Google Search Console analüütikast selgub, et 95% märksõnadest, millega Inforegistrisse jõutakse, on seotud Eesti ettevõtete nimedega või isikutega ettevõtte taga. Silma jäävad ka otsingusõnad nagu “pankrot”, “maksehäired”, “juhatuse liige”, “ettevõtte taustauuring” ja suuremate/väiksemate ettevõtete nimed. Inforegistri külastajad on peaaegu eranditult äriga seotud – ettevõtjad, juhatuse liikmed, ettevõtete töötajad, majanduse ja tööturuga tutvujad, büroojuhid või sekretärid, müügiinimesed, omanikud, konkurendid.

Tippude võistlus

Similarweb.com andmetel võistlevad Inforegister (474 000) ja Äripäev (535 000) omavahel esikohal liikluse pärast. 2018. Aasta põhjal vaadates tundub, et kord võidab Inforegister, kord Äripäev. Jaanuarist aprillini oli võidukarikas Inforegstril, aprillist tänaseni Äripäeval. Pikas plaanis on Inforegister külastatavuselt stabiilsem, äripäev hüplikum.

 

Similarweb Inforegister Vs äripäev

Nendele kahele gigandile tuleb Similarweb.com andmetel mõne aja pärast järele RIK (391 000), siis E-krediidiinfo (388 000). Sealjuures kõige enam aega veedavad külastajad RIK-I lehel, seda keskmiselt ligikaudu 11 minutit külastaja kohta! Seda aega on seetõttu niipalju, et külastaja vaatab keskmiselt umbes 16 erinevat alalehte ühe visiidi jooksul. Lisaks on RIKi külastajatel kõige madalam Bounce Rate 20%, mis tähendab seda, et kõikidest külastajatest, kes RIKi lehele on sattunud, ca 80% jäävad lehele edasi aega veetma. Samas on see ka igati mõistetav, sest riigi register võimaldab teha märgatavalt rohkem tegevusi,  kuna nende ampluaa on ääretult lai, alates majandusaaasta aruande esitamisest lõpetades e-toimikuga.

Inforegistri lehel veedab külastaja keskmiselt ligikaudu 2 ja pool minutit ning selle aja jooksul külastab ligikaudu 3 alalehte. Sarnased arvud on ka e-krediidiinfol ja äripäeval, aga samas annab Bounce Rate hinnangu, et nendega võrreldes pakub Inforegistri sisu külastajatele rohkem huvi, sest kõikidest sattunud külastajatest jääb Inforegistrit edasi lugema 47%, , äripäeva 42% ja E-krediidiinfot 39% külastajaid.

Vaata ka, kuidas saad turundada Sina Inforegistris, toetudes 5-le kasutajakogemuse teadmisele.

Kõik artiklid