Meedialeht
Vali raport X

RUUKKI PRODUCTS AS

Meedialeht ja uudisvoog

5 337 külastajat

105 jälgijat

RUUKKI PRODUCTS AS: töökäsi jääb puudu

RUUKKI PRODUCTS AS-is valmistatakse katuseid ja muid ehitustarbeid juba enam kui 20 aastat. Ühes majandusega kosuvad ka ehitushinnad ning see on vesi nende veskile. Ettevõtte 2017. aasta käekäigu üle oleks patt kurta, kuna käive kasvas kenasti ja aasta lõpuks jäi firma enam kui 4 miljoni euroga kasumisse. Teisalt, töötajaid jäi aktsiaseltsis aasta jooksul tublisti vähemaks ning kasum kahanes näpuotsaga – ca 16 000 euro võrra.

Ettevõtte rajas 1996. aastal Tarmo, kes oli toona 39 aastane. RUUKKI PRODUCTS AS-i juhtimisest loobus ta aga 2007. aastal ning ettevõtlusest üldse veel 5 aastat hiljem. RUUKKI PRODUCTS AS-i tänane eestvedaja Marek Krejci alustas juhikarjääri Eestis 2016. aastal, umbes oma 40 sünnipäeva paiku. Varem on ta samas firmas olnud olulistel positsioonidel Soomes ja Tšehhis, kui uskuda tema LinkedIni profiili.

Viimase viie aasta jooksul on ettevõte oma omanikele RAUTARUUKKI OYJ TEOLLISUUSOPPILAITOS kasumit teeninud 14,6 miljonit eurot.

Riigikassal oli sellest firmast eelmisel aastal rõõmu 3,5 miljoni euro eest ja kui võrrelda seda ettevõtte 2017. aasta 4,2 miljoni euro suuruse kasumiga, siis võib öelda, et makse maksti päris tublisti.

Aktsiaseltsi majandusaasta aruannet lugedes jääb silma, et kõige suuremaks komistuskiviks oli mullu tööjõupuudus. Sarnane pilt avaneb ka ettevõtte maksudeklaratsioone vaadates. Kui eelmise aasta alguses oli RUUKKI PRODUCTS AS-is tööl veel enam kui 150 inimest, siis täna on ettevõttes järgi 117 hingelist.  Kuna asjalike töökäsi on Eestist keeruline leida, plaanib juht olukorda leevendada Ukrainast pärit renditööjõu abiga.

Kas töötajate lahkumise taga on siis kehv palk? Vähemalt Maksudeklaratsioonide põhjal küll nii öelda ei saa. Selle aasta I kvartalis maksis firma 117 töötaja kohta maksudeks ühtekokku 376 028 eurot, see tähendab, et puht arvutuslikult oli palk aktsiaseltsis Eesti keskmisest 53 protsenti kõrgem.  Kui selle peale kellegi silmad särama läksid, siis paar vaba töökohta on pakkuda ka täna.

Ettevõtte tänavune käive peaks tulema mullusest kolmandiku võrra väiksem. Selle taga on aktsiaseltsi omanike otsus osa ärist üle anda TIBNOR ESTONIA AS-ile.

Krediidiskoor on selle ettevõtte suhtes väga usaldav ja lubab olla paindlik maksetähtaegades.

 

Oled edukas ettevõtja või püüdled targalt sinnapoole? Näita ennast oma Inforegistris – siin on kõige paremini sihitud vaatajad!

Kõik artiklid