Meedialeht
Vali raport X

SANGAR AS

Meedialeht ja uudisvoog

5 656 külastajat

75 jälgijat

SANGAR AS lõpetab Eestis tootmise

Suur õmblusettevõte Baltika teatas läinud nädalal, et lõpetab kulude kokkuhoidmiseks Eestis tootmise. Samast sammust andis eelmisel nädalal töötajatele teada ka Tartus enam kui 70 aastat tegutsenud SANGAR AS, mis peab oma õmblejatele ja seadmetele edaspidi rakenduse leidmiseks läbirääkimisi teise tootmisettevõttega, vahendab Tartu Postimees.

SANGAR AS-i juht Raul Saks alustas äritegevusega 17 aastat tagasi, olles ise siis 23-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 2001 ehk tormilise kasvu aastatesse, mil kõik riskisid ja enamik ka võitsid.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 11 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, mis kõik on aktiivse majandustegevusega.

Tervelt 125 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Raul Saks on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 940 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes SANGAR AS, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1040 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 1944 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 840 eurot bruto, maksab ta ettevõttes MARAT OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit -13509,33 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Raul Saks on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 149 944 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 2,16 miljoni ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 7,43 miljonit eurot.

Kõik artiklid

Töötlev tööstus

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Alusrõivaste tootmine / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Nahkrõivaste tootmine / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Töörõivaste tootmine / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Rõivaste tootmine / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Peakatete valmistamine / On jälgimise all Ei ole jälgimise all