Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

SEB PANK AS-i uuring: Eesti riigi digitaalne võimekus pole erasektorit endaga kaasa vedanud

Vaatamata sellele, et Eesti kuvand digiriigina on tugev, siis värske SEB Baltic Business Outlook (BBO) uuringu põhjal saab järeldada, et riigi digitaalne võimekus pole erasektorit endaga kaasa vedanud. Kõigest veerand Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE) kasutab oma müügitegevuses elektroonilisi platvorme.

„Eesti digitaalset võimekust riigi tasandil on palju teistele eeskujuks toodud ning meie head taset kinnitavad ka vastavad EU-ülesed uuringud. Samas kui küsisime Baltikumi ettevõtetelt, et mis on nende valmisolek pakkuda oma tooteid ja teenuseid digitaalsetes kanalites, siis viiendik Eesti ja Leedu ning koguni pea 40 protsenti Läti VKE-dest ei pea seda üldse oluliseks. See tõstatab aga tõsise küsimuse Baltikumi ettevõtete konkurentsivõimest lähitulevikus,“ kommenteeris SEB BBO uuringut SEB PANK AS-i  jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

Leppänen tõdes, et võrreldes teiste Balti riikidega on Eesti olukord küll pisut parem, aga me peame väga kiiresti tegutsema, et konkurentsis püsida. SEB BBO uuringu järeldusi kinnitab ka hiljutine RAIT Faktum Ariko tööstusettevõtete seas läbiviidud küsitlus, mille tulemusena selgus, et Eesti töötleva tööstuse ning mäetööstusettevõtete seas on oma protsesse digitaliseerinud vaid 24 protsenti vastanutest.

SEB Läti juhatuse liige Arnis Škapars kinnitab, et enam kui kaks kolmandikku Läti VKE-dest ei rakenda oma müügitegevuses veebikanaleid. „See asjaolu teeb muidugi murelikuks, sest trendid näitavad, et klientide ootused on teistsugused. Üha enam inimesi soovivad ostelda veebikeskkonnas ning kui ettevõtted väldivad oma toodete või teenuste müüki internetis siis pärsivad nad sellega oma konkurentsivõimet. Näiteks paljude välismaal elavate klientide jaoks oleks see ju ainus võimalus osta Läti ettevõtetelt,“ selgitas Škapars.

SEB BBO uuringu põhjal kasutab ainult viiendik (20 protsenti) Läti VKE-dest oma toodete ja teenuste müümiseks veebikanaleid, Leedus on vastav näitaja 22 protsenti ning Eestis kasutab 25 protsenti VKE-dest  elektroonilisi müügikanaleid. Ka lähitulevikku silmas pidades ei kiirusta Läti VKE-d e-kanalite rakendamisega ning kõigest 13 prosenti plaanivad veebimüüki käivitada alanud aastal. Samal ajal 17 protsenti Leedu ning koguni 21 protsenti Eesti ettevõtetest juba arendavad oma veebimüügi platvorme.

SEB BBO on SEB iga aastane kogu Baltikumi hõlmav uuring, mis võtab kokku Balti VKE-de ootused viies olulisemas valdkonnas: muutused käibes, töötajate arv, eksport, innovatsioon ja investeeringud. BBO 2019 koostati 4200-lt Balti VKE-lt saadud vastuste põhjal. Küsitlus viidi läbi möödunud aasta detsembris.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tornimäe tn 2

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

SEB PANK AS storybook

?

SEB PANK AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

SEB PANK AS seosed veebis

Veebisügavustest SEB PANK AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

SEB PANK AS viimased sündmused

?
icon

SEB PANK AS

18.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

18.02.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

SEB PANK AS

17.02.2020

Ametlikud Teadaanded.

17.02.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

SEB PANK AS

12.01.2020

Ametlikud Teadaanded.

12.01.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

0.01
SEB PANK AS
Registrikood: 10004252

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

SEB PANK AS

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga