Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

STORYBOOK OÜ: avalikustatud on üle 250 000 juhatuse liikme CV

Tööjõuturg muudab oma vormi ja liigub aina suurema kiirusega üle ettevõtlusruumi. Me ei taha enam teha odavat tööd kellegi töötajana, vaid eelistame osutada teenust võrdväärse partnerina ehk ettevõtjana. Kui juba täna on ligikaudu pooled tööealisest elanikest ettevõtjad, siis võime julgelt ennustada, et mõne aasta pärast oleme suures enamuses juba ettevõtjad.

Töötaja versus Ettevõtja

Hüvede kaalukauss kaldub tugevalt ettevõtja kasuks

Esiteks, tööjõud liigubki orgaaniliselt üle ettevõtjateks väga lihtsal põhjusel  – nii teenib rohkem tulu. Kahjuks tänased ettevõtjad ei oska veel nii hästi tööjõu teenuseid sisse osta, sest oleme veel kinni aegunud arusaamades, et minu isiklik tööjõud ootab mind kusagil CV näpus. Erinevad personalivahendusfirmad viitavad uuringute tulemustele, milles ligikaudu 2/3 töötjatest ei ole rahul oma tööandjaga ja plaanivad lähima aasta jooksul töökohta vahetada. Selle vältimiseks soovitatakse ettevõtjatele tõhustada värbamisprotsesse ja rohkem panustada turundusse tööandjana. Siiski saame siin teha ka teistsuguse järelduse – mitte ettevõtted ega nende juhid ei ole kõik korraga muutunud halvaks, vaid hoopis meie ühiskonna heaolu on tõusnud piisavalt kõrgele tasemele, et seame ennast ja oma heaolu kõige olulisemaks töö tegemise motiiviks. Juht on agressor, mis tungib mugavustsooni.  SEEGA – tuleb ise hakata juhiks.

Teiseks, riik soodustab igati ettevõtlust – annab meile õigused raha teenida, samas ei reguleeri ettevõtlusega kaasnevaid kohustusi. Kohustuste täitamata jätmisel puudub ettevõtjatel isikuvastutus, mis tähendab, et me ei pea esitama aruandeid, me võime jääda võlgu, me võime võõrandada ettevõtte tankistile, me võime võlgadest vabanemiseks ühineda teiste võlgades ettevõttega, me võime jätta ettevõtte võlgadega hääbuma, sest ainult raha peale vihane inimene läheb täna kohtusse oma õigusi nõudma – teisisõnu, me võime teenida ettevõtjana kümneid ja sadu kordi rohkem tulu, kui suudaksime seda teha palgatöötajana. Ja mis kõige olulisem, meil pole ettevõtjana kohustust maksta riigile ainsatki senti makse, kui me seda ei taha (ei deklareeri käivet ega registreeri töötajaid või kui registreerin töötajad, ei deklareeri palgamakseid jms)

Hoogu annab juurde ka uue valitsuse lühinägelik mõtteviis, et immigratsiooni vältimiseks tuleks täiendavalt maksustada võõrtööjõu sissetoomist põhjusel, et siis hakkavad ettevõtjad rohkem pingutama tootlikkuse kasvu. Sellistest üliinimlikest pingutustest kordi lihtsam on hakata koostööle teenuseid pakkuvate ettevõtjaga ja maksta neile pigem 2 netopalka, kui 1 netopalk inimesele + 1,5 „netopalka“ Maksuametile. Eesti ettevõtlusplatvorm on suurepärane pinnas OÜ-tamiseks ja igati tolereeritud.

Olete ju nõus, et me oleme ettevõtlusturule kõik oodatud ja meile on antud riigipoolt kaasa turvavõrk, erinevalt näiteks poest leivapalukese näppajast, keda võidakse tema ohtlikkuse tõttu isoleerida ühiskonnast.

Ettevõtjaks olemise juures ainult üks aga ja see aga on meie SÜDAMETUNNISTUS

Jah, ettevõtluskeskonnas võime teha, mis süda lustib aga kuidas on siiski lood meie südametunnistusega – kas kohustuste täitmata jätmised varjamise eesmärgil ja/või võlgade eest põgenemised jms. peaks ikka olema normaalsus meie igapäevases elus?

See, kuidas olen mina või oled Sina oma ettevõtetes oma ärisid juhtinud, ei ole enam tundmatud nimed või numbrid reas – Storybook räägib lugusid Eesti ettevõtetest ja ettevõtjatest nii nagu need päriselt on toimunud. Ja nüüd on ka Storybookis avalikustatud ka kõikide juhatuse liikmete CV-d, millest paistab välja igaühe oma südametunnistus ja/või uhkus. Kõigi nende inimestega peame täna ja tulevikus koostööd tegema, sest ettevõtjate puhul ei ole võimalik helistada endisele Tööandjale ja küsida infot, mida vajame äriotsuste tegemiseks. Selleks on Storybookis juhatuse liikmete CV-d. Kasuta ülal olevat otsimootorit.

Aus ja läbipaistev majandus on Eesti edu võti – sündmusi ja kombeid saame alati parandada, kuid mitte neid delete nupuga kustutada.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tartu linn, Tähe tn 129b

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

STORYBOOK OÜ storybook

?

STORYBOOK OÜ seosed veebis

Veebisügavustest STORYBOOK OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

STORYBOOK OÜ viimased sündmused

?
icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Uus ettevõte lisatud.


Registrikood "14636888".
Nimi "STORYBOOK OÜ".

icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Marie Rosin (04.05.1970) lisatud ettevõtte juhatusse

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

STORYBOOK OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga