Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

STORYBOOK OÜ: Esmakordselt Eestis kõigi Kasusaajate varade väärtused nähtaval!

Storybooki Finantside raport on üks mahukamaid ja põhjalikumaid raporteid, mille peamiseks eesmärgiks on anda ülevaade ettevõtte varadest, majandusnäitajatest, finantsandmetest koos 2019 aasta prognoosiga ning kajastada ainulaadsena Eestis Kasusaajate varade ülevaadet, tuues välja kasusaaja ehk konkreetse isiku varade netoväärtuse ning tema ettevõtete väärtuse tulumeetodil.

Esmakordselt saavad ettevõtted hakata vaatama juba täna, milline on ettevõtete majandusaasta aruanne 2019 (prognoos). Prognoosi toetab ka krediidiskoori äririski teaduslik mudel, mille täpsus on  99,5% – ikka nii, et kui riskid kasvavad, siis näitajad nõrgenevad ja vastupidi. Ehk siis – siin ei ole tegemist tavapärase staatilise prognoosiga, vaid näitajad muutuvad ajas pidevalt – igapäevaselt. Detailse ülevaate prognoosi loomise modelleerimisest leiate üles Storybookis avaldatud artiklist.

  1. Koondnäitajate kiire kokkuvõtte saamiseks paigutasime need üheksasse blokki, mille tausta värv tuleneb krediidiskoori riskiklassi värvist (roheline hea, punane riskantne). Erilistena tooksime välja analüüsitud näitajad – kui palju on ettevõttel varasid, et oma kohustusi katta, milline on tema kasumimarginaal ja turuosa ning töötajatele makstavad hinnangulised keskmised brutopalgad ühes kuus.*
  2. Kvartaalsed näitajad annavad graafikuna detailse ülevaate ettevõtte makstud maksude muutustest kvartalis -nii käibe, tööjõu tootlikkuse kui ka töötajate arvu muutuste osas ja nende osakaaludest üksteise suhtes.
  3. Majandusnäitajad ja prognoos on samuti paigutatud graafikule, et näeks kiiresti – kui palju ettevõte teeb eksporti ning millise osa käibest moodustab müük Eestis koos kasumimarginaali protsendiga.
  4. Ettevõtte finantsnäitajad ja prognoos. Huvilisel on võimalik täpsemalt tutvuda erinevate finantsnäitajatega, kusjuures toome välja ka käibed sidusettevõtetes (nii ema-kui tütarettevõtetes). Samuti toetused (EAS, PRIA ja KIK) summad ning võidetud riigihangete summad ja nende pakkujate nimed.
  5. Finantsnäitajate raport võtab kokku erinevate finantsnäitajate alusel koostatud üldise finantsreitingu koos peamiste rahandussuhtarvudega.
  6. Erilisena soovime välja tuua Kasusaajate varade raporti, mis prognoosib kasusaajate vara nii netoväärtuse kui ettevõtete väärtuse tulumeetodil. Ehk siis saame piiluda kasusaajate isikute n.ö. rahakotti. Ka siin prognoosis mängib suurt rolli isikute keskmised kaalutud äririski klassid – ikka nii, et kui isiku ühe ettevõtte käekäik halveneb, siis ka tema koguvarade prognoosid vähenevad ja vastupidi.
Seega kasutage finantsraportit nii olemasolevate kui ka uute partnerite majandusliku käekäigu jälgimiseks ning olge kursis nende isikutega, kes on nende ettevõtete “nööritõmbajad”.

 

Aus ja läbipaistev majandus on eduka Eesti võti!

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tartu linn, Tähe tn 129b

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

STORYBOOK OÜ storybook

?

STORYBOOK OÜ seosed veebis

Veebisügavustest STORYBOOK OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

STORYBOOK OÜ viimased sündmused

?
icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Uus ettevõte lisatud.


Registrikood "14636888".
Nimi "STORYBOOK OÜ".

icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Marie Rosin (04.05.1970) lisatud ettevõtte juhatusse

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

STORYBOOK OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga