Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

STORYBOOK OÜ: Isikuandmete avaldamine Storybooki artiklites

Sellest, mis vahe on juriidilisel isikul ja füüsilisel isikul, selgitasime pikemalt artiklis: Mis vahe on juriidilisel ja füüsilisel isikul? ning seda teemat seekord ei käsitle, kuid siiski pöördutakse aegajalt meie poole küsimustega millistel õiguslikel me avaldame artikleid, kus on kajastatud inimeste nimesid ja hinnanguid sündmustele.

Andmete töötlemise eesmärk ja õigustatud huvi

Storybook OÜ ja Register OÜ töötlevad ja avalikustavad isikuandmeid andmesubjektidega seotud juriidiliste isikute krediidivõimelisuse hindamise eesmärgil. Isikuandmete töötlemise aluseks on Storybook OÜ õigustatud huvi ja veebilehe www.scorestoybook.ee ja www.inforegister.ee kasutajate õigustatud huvi. Nimetatud õigustatud huvi kaalub üles andmesubjektide (isiku) põhiõigused ja -vabadused, sealjuures on isikuandmete töötlemine piiratud sellega, mis on meil eesmärkide saavutamiseks vajalik. Näiteks ei töötle me füüsiliste isikute endi võlainfot, vaid piirdume füüsilise isiku poolsete seostega juriidiliste isikute osas ning juriidiliste isikute kohta käiva võlainfoga.

Storybook on loonud nüüd juurde ka digimeedia aspekti, millega levitame informatsiooni ja edendame debatte demokraatlikus ühiskonnas. Need on teemad, mis on avaliku huvi orbiidis ja me anname ka võimaluse kõigil kirjutada tasuta artikleid arvamuste avaldamiseks või ka enda brändi turundamiseks.

Isikuandmete kaitse seaduse § 11 lg 2 kohaselt võib isikuandmeid ilma inimese enda nõusolekuta avalikustada meedias järgmiste tingimuste üheaegse täitmise korral:
1) isikuandmed avalikustatakse ajakirjanduslikul eesmärgil,
2) konkreetse isiku identiteedi avalikustamiseks on ülekaalukas avalik huvi,
3) seda tehakse kooskõlas ajakirjanduseetika põhimõtetega ning
4) andmete avalikustamine ei kahjusta ülemääraselt selle inimese õigusi.

Tihti arvatakse, et uue GDPR- raames on loodud teistsugused sätted. Tegelikult ei ole, GDPR ei muuda eelnevaid isikuandmete töötlemise nõudeid kehtetuks, vaid lisab reegleid ja kohustusi, et kindlustada isikuandmete parem kaitse andes isikule suurema kontrolli oma andmete üle.

Ainsad isikuandmed, mida töötleme on: ees- ja perekonnanimi, isikukood ning elukohariik, mille seome äriinfoga. Antud isikuandmed on avalikud ka Äriregistris ning need on kättesaadavad kõigile.

Andmete töötlemine ja avaldamine on vajalik selleks, et välja tuua petturid ja pahatahtlikud ettevõtjad, kes kannavad eri maske (loe: ettevõtteid) olenevalt ajast, kohast ja olukorrast. Loe täpsemalt: Eesti ettevõtlus justkui ooper.

Kuidas on endiste seostega?

Isikuandmeid töödeldakse seni, kuni isiku viimasest äriühingu esindamise rollist on möödunud 5 aastat (vastavalt juriidilise isiku juhtorgani liikme vastutusele TsÜS § 37 lõikele 4, mille kohaselt on juriidilise isiku juhtorgani liikme vastu esitatava nõude aegumistähtaeg viis aastat kohustuse rikkumisest).

Storybook OÜ ei klassifitseeri õigustatud huvisid äriühingutega seotud isikuandmete konkreetselt isikute lõikes, vaid lähtub tervikliku ja usaldusväärse teenuse pakkumisest, millest tulenevalt on vajalik andmete kogumine kõigi äriühingute kohta. Äriühingute valikuline andmebaasi lisamine tähendaks, et teenus ei oleks samavõrd usaldusväärne. Näiteks kui teatud äriühing andmebaasist puuduks, võiks jääda mulje, et selle ühinguga tehtavate tehingutega ei kaasne erilisi riske. Selle kinnitamiseks või ümberlükkamiseks peaks aga kulutama aega täiendava analüütika peale, mis omakorda pärsiks tegelikult kasu toovale tegevusele kuluvat aega.

ScoreStorybook lehel avaldatud lood ja analüütilised mudelid nagu krediidiskoor (nn.profileerimine) põhinevad faktilistele asjaoludele, millest on tehtud tuletusi ja hinnangulisi järeldusi, sealjuures tuuakse eraldi välja keerulisi seoseid, kokku liidetud andmeid jms. Lugude liike on palju ja igaühel neist erinev loogika ning nende eesmärk on näha faktide ja seoste taga olevaid sündmusi, mille pinnalt teha targemaid äriotsuseid ning paremaid valikud tehingupartnerite/ tööandjate valimisel.  Ettevõtjatel on ka endil võimalik veebilehel scorestorybook.ee  tasuta artikleid avaldada ja/või kommenteerida/hinnata.

Miks ei teavitata ettevõtjaid isikuandmete töötlemisest?

Seni ei ole tõesti teavitatud juhatuse liikmeid isikuandmete töötlemisest, kuna me töötleme üksnes vähetundlikke isikuandmeid. Tegemist on äriühingutega seotud andmesubjektide isikuandmetega, mis on avalikud ka äriregistris ning milliste andmetega saab isik ka ise Äriregistris tutvuda – siis juba sellest tulenevalt saab eeldada, et äriühingutega seotud andmeid töötlevad ka krediidireitingu agentuurid.

Kuid plaanime suurema teavitustöö teha uue tasuta tarbijatele suunatud toote raames, mis on kättesaadav Google Chrome poes:

https://chrome.google.com/webstore/detail/scorestorybook/gepikfbdcmfjpbepamooklkocjliggaa?hl=et&authuser=1

Ausa ja läbipaistva majanduse nimel. Võrdsetel alustel võrdselt kõigile.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tartu linn, Tähe tn 129b

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

STORYBOOK OÜ storybook

?

STORYBOOK OÜ seosed veebis

Veebisügavustest STORYBOOK OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

STORYBOOK OÜ viimased sündmused

?
icon

STORYBOOK OÜ

06.01.2019

Uus ettevõte lisatud.


Registrikood "14636888".
Nimi "STORYBOOK OÜ".

icon

STORYBOOK OÜ

06.01.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Marie Rosin (04.05.1970) lisatud ettevõtte juhatusse

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

STORYBOOK OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga