Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

STORYBOOK OÜ: Finantsaruanne 2019 -prognoos igal ettevõttel. Kas tõesti?!

Storybooki raport FINANTSID saab olema murrang ettevõtete majandusvõimekuse hindamiste kriteeriumistes. Me vajame igapäevaselt infot, mitte ainult eilse ja tänase kohta, vaid meie soov on püüda mõista ja hinnata ka tulevikku.

Esmakordselt saavad ettevõtted hakata vaatama juba täna, milline on ettevõtete majandusaasta aruanne 2019 (prognoos). Prognoosi toetab ka krediidiskoori äririski teaduslik mudel, mille täpsus on  99,5% – ikka nii, et kui riskid kasvavad, siis näitajad nõrgenevad ja vastupidi.

Kuidas prognoosandmed saadi?

Andmete ennustamise modelleerimises kasutasime ettevõtete kvartaalsete käivete minevikuandmeid (allikas: EMTA) ja eelnevate aastate majandusaata aruannete finantsnäitajaid (allikas: Äriregister), milles aastased näitajad teisendasime kvartaalseteks ja arvutasime kaalud. Sealjuures on arvesse võetud ka sessoonsust ja valdkonnapõhiseid (EMTAK: 5 klassi) trende. Käibeprognoosi täpsemate tulemuste tõstmiseks hindasime eraldiseisvalt kõiki valdkondi ka krediidiskoori põhiselt (5 klassi – 95,5% täpsusega). Saadud tulemusi võtsime arvesse vastavates valdkondades tegutsevate ettevõtete krediidiskoori tulemustes. Ettevõtted, kelle kohta kvartaalseid käibeid ei avalikustata, kuid on olemas tasutud maksude summad (sealjuures töötajate arv), modelleerisime käibeprognoosi eelnevate majandusaasta aruannete pinnalt, millele teisendasime tasutud tööjõumaksud ja töötajajate arvud, misjärel saime aegridade kvartaalsed kaalud finantskäibe prognoosiks 2018 ja 2019.

Majandusaasta aruannete näitajate osakaaludes tuvastasime masinõppe meetodil ettevõtete trendid ja keskmised (optimaalsed) osakaalud bilansi- ja kasumiaruande ridades ja vastavalt prognooskäibele modelleerisime optimaalsete kaaludega ülejäänud majandusaasta finantsnäitajad.

Siinjuures me räägime prognoosist, mille ennustustulemus baseerub eelnevate perioodide näitajatel, kuid ettevõtjate endi tegevusplaane või ideid ja eesmärke, mis on üksnes nende peades, me veel lugeda ei oska. 🙂

Iga raport hakkab olema Storybookis sisustatud vastava teema artikliga ja raporti FINANTSID-e pealugu on vaadeldava ettevõtte valdkonnapõhine finantsanalüüs, ühes käesoleva aasta valdkonna prognoosiga.

VAATA NÄIDIST….

                                                                                                                           

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tartu linn, Tähe tn 129b

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

STORYBOOK OÜ storybook

?

STORYBOOK OÜ seosed veebis

Veebisügavustest STORYBOOK OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

STORYBOOK OÜ viimased sündmused

?
icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Uus ettevõte lisatud.


Registrikood "14636888".
Nimi "STORYBOOK OÜ".

icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Marie Rosin (04.05.1970) lisatud ettevõtte juhatusse

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

STORYBOOK OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga