Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

STORYBOOK OÜ: Teaduspõhine KREDIIDISKOOR- rahvusvaheliselt tunnustatud krediidijuhtimise instrument kõigi käsutuses! (VIDEO)

Inforegistri Krediidiskoor  on nüüdseks ka rahvusvaheliselt tunnustatud krediidijuhtimise instrument ja kasutusel juba mitmes välisriigi krediidikindlustuse kontsernis. Krediidiskoor  on välja töötatud koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse  ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega. Mudeli arendamisel on kasutatud masinõppe meetodeid, mis hõlmavad endas iseõppivaid algoritme ja mis suudavad tuvastada peidetud seoseid ning nende põhjal anda prognoose ettevõtete maksejõuetuks muutumise kohta. Mudeli täpsus on lausa 99,5%!

Andmemudel muutub ajas pidevalt, vastavalt sisendi muutustele (maksuvõlad, juhatuse liikme seotud ettevõtete probleemid, makstud maksud jne).

Krediidiskoor prognoosib ettevõtte maksejõuetuse tekkimise või sundkustutamise võimalikkust järgneva 12 kuu jooksul ja väljendab maksimaalset tõenäosust, et hinnatav ettevõtte jätab täitmata oma kohustused võlausaldaja ees.

Mudeli poolt arvutatud skoorid jäävad alati vahemikku 0 kuni 1, kus 0 tähendab madalat ja 1 kõrget krediidiriski. Krediidiotsuste lihtsustamiseks ja kiiremaks tegutsemiseks on kõik skoorid jaotatud viite riskiklassi.

Klassid põhinevad valgusfoori mudelil: roheline- tee on tehinguks lahti, kollane- oota ja kontrolli ning punane- stopp, peata krediit.

Esimeses riskiklassis (0 – 0,31) on ettevõtted, millel on kõik aruanded esitatud ja maksuvõlgnevused puuduvad või need on väiksemad võrrelduna teiste ettevõtetega, võid neile müüa tavatingimustel.

Teise riskiklassi (0,32 – 0,41) kuuluvad ettevõtted, millel võib olla esitamata majandusaastaaruandeid ja võib esineda ka maksuvõlgnevusi. Juhatusega võib olla seotud halva mainega teisi ettevõtteid. Sellele kliendile võid müüa tavatingimustel, kuid jälgi maksekäitumist.

Kolmandasse riskiklassi (0,42 – 0,52 ) kuuluvad paljud alustavad ja noored ettevõtted (alla 2 aasta). Aruandeinfo on puudulik või pole korralikult esitatud. Ettevõttel võivad esineda maksuvõlgnevused. Sellele kliendile müües võib olla vajalik kasutada lisainfot. Kohanda müügitingimusi või küsi riskide maandamiseks soovitud ulatuses ettemaksu.

Neljandasse riskiklassi (0,53 – 0,73) kuuluvatel ettevõtetel puuduvad majandusaastaaruanded või hilinetakse nende esitamisega. Esinevad suured ja/või püsivad maksuvõlad. Juhatusega võib olla seotud mitmeid halva mainega teisi ettevõtteid. Sellele kliendile müü ainult ettemaksuga või küsi lisagarantiid.

Viies ehk riskantseim riskiklass (0,74- 1) Sellesse riskiklassi kuuluvatel ettevõtetel on tavaliselt aruanded esitamata juba mitmeid aastaid ja on suured võlad. Enamasti on esitamata ka mitmed maksudeklaratsioonid ning juhatusega võib olla seotud ka teisi halva mainega ettevõtteid.  Sellele kliendile müü ainult ettemaksuga. Kui sellesse riskiklassi kuuluval kliendil on maksmata arveid, siis nõuete laekumine on ebatõenäoline.

Põhivaldkonnad Krediidiskoori kasutamises on:

  • Müügieelne – ja järelkontroll
  • Krediidilimiitide ja maksetähtaegade määramine
  • Ettevõttesisese ühtse krediidipoliitika loomine
  • Integreerimine enda müügi/raamatupidamise süsteemidega, saades koheselt värske info
  • Juhatuse liikme kaalutud krediidiskoori (tema ettevõtete keskmine) tellimine csv failiga
  • Masinloetavate andmete loetelu: Register API

Vaata, kuidas parimad juhid Krediidiskoori on enda heaks tööle pannud.

 “Täpne ja intelligentne krediidijuhtimine iga päev. Seal, kus kõige enam vaja.”

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tartu linn, Tähe tn 129b

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

STORYBOOK OÜ storybook

?

STORYBOOK OÜ seosed veebis

Veebisügavustest STORYBOOK OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

STORYBOOK OÜ viimased sündmused

?
icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Uus ettevõte lisatud.


Registrikood "14636888".
Nimi "STORYBOOK OÜ".

icon

STORYBOOK OÜ

07.01.2019

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Marie Rosin (04.05.1970) lisatud ettevõtte juhatusse

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

STORYBOOK OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga