Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Inforegistriga liitumine on tasuta. Hakka kasutajaks

Suurettevõtjad usuvad, et ilusad ajad majanduses jätkuvad

SEB PANK AS-i septembris Balti suurettevõtete finantsjuhtide seas läbi viidud uuring näitab, et enamus neist on lähituleviku osas optimistlikult meelestatud. Kõigis kolmes riigis arvas veidi üle 50 protsenti vastajatest, et 2019. aastal kujuneb majanduskeskkond nende äritegevusele soodsaks.

Kui eelmisel aastal olid Läti ettevõtjad Balti naabritest optimistlikumad, siis tänavu on kõik kolm riiki võrdsel tasemel: Lätis ja Leedus on optimiste 52 protsenti ning Eestis 51 protsenti. Eestis on kõige rohkem pessimistliku hoiakuga ettevõtteid – 16 protsenti finantsjuhtidest arvas, et järgmise 12 kuu jooksul võib ärikeskkond halveneda. Lätis ja Leedus arvas nii 8 protsenti ja 11 protsenti vastajatest.

„Kuigi optimism püsib, näevad pooled Balti suurfirmade finantsjuhid majanduses mõningaid ülekuumenemise märke ning suhtuvad tulevikku ettevaatlikumalt. Ka analüütikute sõnul on märke, et lähiaastatel majanduse kasvutempo järkjärguliselt väheneb, nii et ettevõtted peavad olema valmis olukorra muutumiseks,“ ütles SEB Panga juhatuse liige ja ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolov.

Suuremad tööjõukulud vähendavad kasumlikkust

Kasvavad tööjõukulud ja kvalifitseeritud tööjõu puudus on teist aastat järjest suurimaks murekohaks Läti ja Leedu ettevõtete jaoks – mõlemas riigis pidas seda oma ettevõtte suurimaks probleemiks umbes viiendik vastajatest.

Kuigi see küsimus on endiselt aktuaalne ka siin – tööjõukulusid ja -nappust mainis 16 protsenti vastanuist – siis Eestis on sellest suurem probleem üldine surve hindadele ja marginaalidele, mida tõi esile 24 protsenti finantsjuhtidest.

“Ettevõtted näevad endiselt, et kasvava tööjõukuluga toimetulemise peamine meede on tööjõu veelgi efektiivsem kasutamine, mitte aga  tehnoloogiasse investeerimine. Kas on see jätkusuutlik või tuleks liikuda ettevõtete ärimudelites kõrgema lisandväärtuse suunas, seda näitab aeg,“ sõnas Sokolov.
Välistööjõu kasutamise osas lähevad Eesti suurettevõtete hoiakud lahku:  pooled neist ei kasuta praegu välistööjõudu, ega plaani seda ka tulevikus, kuid teine pool kas juba kasutab või vähemalt kaalub seda.

Suurettevõtete finantsseis püsib hea

Vaatamata mitmetele väljakutsetele hindavad ettevõtted oma finantsseisu tugevaks. Eestis pidas oma ettevõtte finantsseisu heaks või suurepäraseks 69 protsenti vastajatest. Leedus ja Lätis olid ettevõtted veelgi enesekindlamad, kus hetkeseisu hindas selliseks vastavalt 77 protsenti ja 79 protsenti finantsjuhtidest.

SEB korraldas Balti riikide finantsjuhtide uuringu juba kuuendat korda. Uuringu fookuses on ettevõtete hinnang majandusolukorrale, peamised probleemid ning võimalused  ärikeskkonnas. Sel aastal osales uuringus 226 ettevõtet, kelle aastakäive ulatub vähemalt 20 miljoni euroni.

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Tornimäe tn 2,

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

KUUMAD LOOD:

Soovitame sulle viimaseid uudiseid.

×

SEB PANK AS storybook

?

SEB PANK AS peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

SEB PANK AS seosed veebis

Veebisügavustest SEB PANK AS kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

SEB PANK AS viimased sündmused

?
icon

SEB PANK AS

29.06.2020

Ametlikud Teadaanded.

30.06.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

SEB PANK AS

15.06.2020

Ametlikud Teadaanded.

16.06.2020 avaldati teade: Kohtu maksekäsuosakonna määruse kättetoimetamise teade

icon

SEB PANK AS

29.04.2020

Majandusaasta aruande esitamine.

Esitatud "2019" majandusaasta aruanne.

LAADIN VEEL TEATEID LAADIN VEEL TEATEID Laadin.. Laadin..

Storybook soovitab

SEB PANK AS
Registrikood: 10004252

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
ROHKEM LUGUSID ROHKEM LUGUSID Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

SEB PANK AS

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga