Meedialeht
Vali raport X

SWEDBANK AS

Meedialeht ja uudisvoog

22 417 külastajat

347 jälgijat

SWEDBANK AS: kasum oli II kvartalis 51 miljonit eurot

Selle aasta II kvartalis jäi SWEDBANK AS kasumisse 51,3 miljoni euroga, 2018. aasta esimese kuue kuu kasum ulatus 98,3 miljoni euroni, seda on 10 protsendi võrra rohkem kui 2017. aastal sama aja jooksul. Kasvumootoriks olid kõrgemad tulud ja laenukahjumite reservi vähenemine.

„2018. aasta esimesel poolel oli laenuturg tänu majanduse heale olukorrale ja madalatele intressimääradele nii era- kui ka ärisegmendis endiselt aktiivne. Palgad kasvavad jätkuvalt, mis on hea siseturul tegutsevatele sektoritele nagu kaubandus, finantsteenused ja kinnisvara. Paraku halvendab püsiv palgasurve eksportivate ettevõtete konkurentsivõimet,“ ütles SWEDBANK AS-i peadirektor Robert Kitt.

Panga laenuportfell kasvas 9 protsendi võrra. Tänu nii majanduse ning palkade kosumisele kasvasid nii eraisikutele kui ettevõtetele antud laenud ja liisingud. Hoiuste maht kasvas 11 protsenti ning sellesse panustasid nii eraisikud kui ettevõtted.

Puhas intressitulu suurenes 5,5 protsenti. Tõus oli peamiselt tingitud suurematest laenumahtudest. Puhas teenustasutulu kasvas peamiselt klientide aktiivsuse tulemusena 4,6 protsenti. Kasvasid tulud nii kaartide kui maksete töötlemiselt. Kogukulud langesid 1,1 protsendi võrra. Languse põhjuseks olid madalamad turundus- ja halduskulud.

Aasta esimese kuue kuu jooksul on SWEDBANK AS riigikassasse maksudena jätnud 48,8 miljonit eurot, selgub ettevõtte maksudeklaratsioone vaadates. Aasta varasemaga võrreldes on seda 50 protsendi jagu rohkem.

Selle aasta II kvartalis maksis ettevõte oma 2 154 töötaja eest tööjõumaksudeks 7,1 miljonit eurot. See tähendab, et töötasu SWEDBANK AS-is oli Eesti keskmisest 57 protsendi jagu üle.

 

• Oled ise viimase peal tööandja?   Näita oma tööandjabrändi Inforegistris

Kõik artiklid