Meedialeht
Vali raport X

SWEDBANK AS

Meedialeht ja uudisvoog

22 417 külastajat

347 jälgijat

SWEDBANK AS kasvatas Eestis teenitud kasumit

SWEDBANK AS Eesti 2018. aasta kasum ulatus 207 miljoni euroni, mis kasvas võrreldes 2017. aastaga 21 protsendi võrra. Kasvu põhjuseks olid suuremad tulud, kasvanud kliendiaktiivsus, laenukahjumite reserv ja madalam maksukulu, teatas ettevõte.

Puhas intressitulu kasvas 6 protsenti. Kasvu taga olid peamiselt suuremad laenumahud, mis kasvasid eelmise aastaga võrreldes 7 protsendi võrra. Toetatuna tugevast majanduskasvust ja jätkuvast palgatõusust kasvasid nii eraisikutele väljastatud kodu- ja tarbimislaenud kui ka ettevõtetele väljastatud laenud ja liisingud. Hoiused kasvasid eelmise aastaga võrreldes 10 protsendi võrra. Kasvasid nii era- kui ka äriklientide hoiused.

Puhas teenustasutulu kasvas 3 protsenti peamiselt tänu kõrgemale kaarditehingutest, maksete töötlemisest ja varahaldusest saadud tulule. Kogutulu kasvas võrreldes eelmise aastaga 5 protsenti.

Kogukulud kasvasid 1 protsendi võrra. Tulemust mõjutasid suurenenud personalikulud. Laenukahjumite reserv vähenes 14,8 miljoni euro võrra, võrdluseks 2017. aasta samal perioodil vähenes laenukahjumite reserv 3,2 miljoni euro võrra.

SWEDBANK AS-i juhatus

SWEDBANK AS-i juhatuse liige Kaie Metsla alustas äritegevusega juba 4 aastat tagasi, olles tol ajal 46-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 1 ettevõtet, täna on ta 1 ettevõtte juhatuses ja 1 neist on aktiivse majandustegevusega (sh. käibemaksukohuslane).

Kaie Metsla on tegutsenud või tegutseb valdkondades:
1. Krediidiasutused (pangad)

Kaie Metsla on nõukogu esimees ettevõttes SWEDBANK LIISING AS, mis tegeleb kapitalirendiga. SWEDBANK LIISING AS-i käive oli 2017. aastal keskmiselt 1 747 410 eurot kuus.

SWEDBANK AS juhatuse liige Ede Raagmets alustas äritegevusega juba 2 aastat tagasi, olles tol ajal 45-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 1 ettevõtet.

Ede Raagmets on tegutsenud või tegutseb valdkondades:

 • Krediidiasutused (pangad)

Ede Raagmets on nõukogu liige SWEDBANK LIISING AS-is.

SWEDBANK AS juhatuse liige Liisi Himma alustas äritegevusega juba 8 aastat tagasi, olles tol ajal 27-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 2 ettevõtet, millest täna on 1 ettevõtte juhatuses.

Liisi Himma on tegutsenud või tegutseb valdkondades:

 • Krediidiasutused (pangad)
 • Jaemüük posti või Interneti teel

Viimati lahkus Liisi Himma 5 aastat tagasi ettevõttest JL DESIGNS OÜ, jõudes juhtida seda ettevõtet 3 aastat. See firma on tänaseks Äriregistrist kustutatud. Liisi Himma on samuti nõukogu liige ettevõttes SWEDBANK LIISING AS.

SWEDBANK AS juhatuse esimees Robert Kitt alustas äritegevusega juba 20 aastat tagasi, olles tol ajal 22-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 8 ettevõtet, täna on ta 4 ettevõtte juhatuses ja 4 neist on aktiivse majandustegevusega (sh. käibemaksukohuslased).

Robert Kitt on tegutsenud või tegutseb valdkondades:

 • Krediidiasutused (pangad)
 • Fondide valitsemine
 • Ettevõtjate ja tööandjate organisatsioonide tegevus
 • Muud finantsteenuste abitegevusalad, v.a kindlustus ja pensionifondid
 • Muude mujal liigitamata organisatsioonide tegevus
 • Raamatupidamine, maksualane nõustamine
 • Muude ettevõtjate ja tööandjate organisatsioonide tegevus

Robert Kitti juhitud endistest ettevõtetest, on täna kõige edukam SWEDBANK INVESTEERIMISFONDID AS. Seda juhib 2 juhatuse liiget, kes annavad tööd 14-le inimesele ja ettevõtte prognooskäive 2018. aastaks on 939 780 eurot. Robert oli selles ettevõttes juhatuse liige 11 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku ligikaudu 6 aastat. Viimati lahkus Robert Kitt 10 aastat tagasi ettevõttest EESTI FONDIHALDURITE LIIT MTÜ, jõudes juhtida seda ettevõtet 11 kuud.

Robert Kitt on asutaja ettevõttes STATUSMARKER OÜ, mis tegeleb ärinõustamise jm juhtimisalse nõustamisega. STATUSMARKER OÜ käive oli 2017 aastal  keskmiselt 1 297 eurot kuus.

SWEDBANK AS juhatuse liige Olavi Lepp alustas äritegevusega juba 15 aastat tagasi, olles tol ajal 26-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 4 ettevõtet, täna on ta 1 ettevõtte juhatuses ja 1 neist on aktiivse majandustegevusega (sh. käibemaksukohuslane).

Olavi Lepp on tegutsenud või tegutseb valdkondades:

 • Krediidiasutused (pangad)
 • Kinnisvarabüroode tegevus

Olavi Leppa juhitud endistest ettevõtetest, on täna kõige edukam AKTIIVNE MAAKLER OÜ. Seda juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 1-le inimesele ja ettevõtte prognooskäive 2018. aastaks on 0 eurot. Olavi oli selles ettevõttes juhatuse liige 2 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku ligikaudu 5 aastat.

SWEDBANK AS juhatuse liige Vaiko Tammeväli alustas äritegevusega juba 8 aastat tagasi, olles tol ajal 31-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 1 ettevõtet

Eesti firmade finantstervisest saab hea ülevaate, kui kasutada Inforegistri täislahendust.

Kõik artiklid