Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Taavi Aas: Persoonilugu

Taavi Aas alustas äritegevusega 20 aastat tagasi, olles ise siis 32-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1998 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 9 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 2 ettevõtte juhatuses, millest mõlemad on aktiivse majandustegevusega.

Ettevõtja nägu: Taavi Aas

Taavi Aas on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku, aga ka viimsele teekonnale saatja silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Likvideerija 1 ettevõttes
  • Omanik 1 ettevõttes
  • Nõukogu esimees 2 ettevõttes
  • Nõukogu liige 1 ettevõttes
  • Juhatuse liige 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Taavi Aas viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 10-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnas Varem juhtinud ettevõtteid tk Täna juhib ettevõtteid tk
Usaldusfondide, investeerimisfondide ja sarnaste finantsüksuste investeerimine võlakirjadesse, väärtpaberitesse jms finantsvahenditesse 0 1
Erakondade tegevus 0 1
Mujal liigitamata riigi haldustegevus 0 1
Muude piimatoodete tootmine, sh või tootmine 1 0
Muu laenuandmine, v.a pandimajad 1 0
Kanalisatsioon ja heitveekäitlus 1 0
Vaba aja veetmise, meelelahutuse ja kultuurilise tegevusega või huvialadega seotud ühendused ning huviklubid 1 0
Muude mujal liigitamata organisatsioonide tegevus 1 0
Muud maismaaveondust teenindavad tegevusalad 1 0
Muude ettevõtjate ja tööandjate organisatsioonide tegevus 1 0

Väärtuse loomine

Tervelt 75 inimest saavad tööd ja leiba ettevõtetes, kus Taavi Aas on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1235 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes EESTI LINNADE JA VALDADE LIIT MTÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 1690 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 831,41 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 780 eurot bruto, maksab ta ettevõttes EESTI KESKERAKOND MTÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit -10006,25 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Taavi Aas on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit -512030 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 905 571 ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 0 eurot.

Konkurentsivõime

Kui vaatame, kuidas Taavi Aas siis hakkama saab, torkab kohe silma üliedukas EESTI LINNADE JA VALDADE LIIT MTÜ, kus ta on juhatuse liige. See ettevõte toimetab turul: “Mujal liigitamata riigi haldustegevus”. EESTI LINNADE JA VALDADE LIIT MTÜ on täna oma valdkonna edukaim, hoides enda käes 53% turust (EMTAK-i järgi),liigutades seal 637 249 eurot (2017 a.) ning konkureerides samas 2 ettevõttega.

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Taavi Aas jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Taavi Aas ei ole 2018. aasta andmetel ühegi eksporti tegeva ettevõtte juhatuse liige või omanik.

Ebaõnnestumised

Taavi Aas on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe – rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Taavi Aas poolt juhitud või omatud ettevõtetest 1 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Taavi Aas kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Taavi Aas isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 1, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 0 eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Eesti Keskerakond näitab teda välja oma liikmena. 2018. aasta jooksul on see erakond saanud 1640 euro jagu rahalisi annetusi, kus annetajaks on Taavi Aas.

Riigihangete võitmine

Taavi Aas ei ole temaga seotud ettevõtete kaudu, vähemalt viimastel aastatel riigihangetelt raha koju toonud. St ettevõtete kaudu, kus ta on juhatuse liige või omab osalust.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Taavi Aas endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 12,85 miljoni euro jagu, seda perioodil 2004 – 2019. Need toetused läksid kokku 4 ettevõttesse, millest 4 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2015. aastal ettevõttele PÕLTSAMAA VARAHALDUSE OÜ, kus Taavi Aas oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 5,84 miljonit eurot ning see anti projekti “PÕLTSAMAA LINNA NING SELLE LÄHIÜMBRUSE ÜHISVEEVÄRGI JA KANALISATSIOONISÜSTEEMIDE REKONSTRUEERIMINE JA LAIENDAMINE 2.1.0101.09-0022” teostamiseks 8 aasta jooksul.

Tema varasemad ettevõtted, kuidas neil läheb?

Taavi Aas juhitud endistest ettevõtetest on täna kõige edukam PIIMANDUSÜHISTU E-PIIM TÜH. Seda ettevõtet juhib 1 juhatuse liige, kes annab tööd 10-le inimesele ja kes teevad käivet 33,18 miljonit eurot (2018 a. seisuga). Taavi Aas oli selles ettevõttes juhatuse liige 10 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku 3 aastat. Ettevõtte staatus on Registrisse kantud.

Kokkuvõte

Taavi Aas on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Mujal liigitamata riigi haldustegevus
  • Erakondade tegevus

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Narva mnt 31-M1

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

EESTI KESKERAKOND MTÜ Storybook

EESTI KESKERAKOND MTÜ peavoolumeedias

?
LAADIN VEEL ARTIKLEID LAADIN VEEL ARTIKLEID Laadin.. Laadin..

EESTI KESKERAKOND MTÜ seosed veebis

Veebisügavustest EESTI KESKERAKOND MTÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

EESTI KESKERAKOND MTÜ viimased sündmused

?
icon

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Anneli Ott (02.05.1976) lisatud ettevõtte juhatusse

icon

Juhatuse liikme lisamine.

Juhatuse liige Eha Võrk (08.11.1962) lisatud ettevõtte juhatusse

icon

Juhatuse liikme eemaldamine.

Juhatuse liige Janek Mäggi (05.09.1973) eemaldatud ettevõtte juhatusest

LAADIN VEEL TEATEID > Laadin.. Laadin..

Soovitame nädala loetumaid lugusid

?
Rohkem lugusid > Laadin.. Laadin..

Hinda ja kommenteeri firmat

EESTI KESKERAKOND MTÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga