Meedialeht
Vali raport X

TARK TÖÖANDJA OÜ

Meedialeht ja uudisvoog

649 külastajat

3 jälgijat

TARK TÖÖANDJA OÜ: küsi julgelt palka juurde!

CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri värskest uuringust selgus, et 40 protsenti tööandjatest plaanib lähiajal tõsta töötajate palgataset. Uusi töökohti soovib luua 39 protsenti ettevõtetest ja 70 protsenti tööandjatest kavatseb värvata uusi töötajaid lahkuvate töötajate asendamiseks, hooajalistele töödele ja/või uutele töökohtadele.„Kümnendat järjestikust sügist korraldatud tööturu-uuringus on tänase seisuga osalenud erinevatest piirkondadest ja tegevusaladelt pea 500 tööandjat, kes annavad tööd umbes 40 000 inimesele,“ ütles tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

„40 protsenti tööandjatest plaanivad tõsta lähiajal töötajate põhipalkasid, mis peegeldab endiselt tööjõupuudusest tulenevat palgasurvet, millega tööandjad kohaneda proovivad. Samas võime märgata ka esimesi palgatõusu pidurdumise märke – möödunud sügisel oli vastajate seas rohkem organisatsioone, kus põhipalgad olid viimastel kuudel tõusnud, samuti rohkem neid, kus lähiajal palgatõusu kavandati.“

„Kõigil oma organisatsiooni töötajatel soovib lähiajal põhipalka tõsta 18 protsenti vastanud tööandjatest. Teistes uuringus osalenud ettevõtetes puudutab kavandatud palgatõus osasid töötajate gruppe või üksikuid töötajaid. Tööandjate plaanitav palgatõus jääb enamasti 5–6 protsendi piiridesse,“ lisas Henry Auväärt.

„Enam kui kolmandik (37 protsenti) tööandjatest ei kavatse palkasid muuta, pea neljandik (23 protsenti) ei ole praeguseks ajaks veel palgamuutuste osas oma otsust langetanud ja väike osa (0,2 protsenti) tööandjatest plaanib palku hoopis langetada, mis puudutab aga ainult üksikuid töötajaid.“

„Värskest uuringust selgus, et viimasel poolaastal on põhipalkasid tõstnud tunduvalt enam organisatsioone, kui seda kevadel planeeris. Pool aastat tagasi kavandas palgatõusu alla veerandi (23 protsenti) tööandjatest, tegelikkuses tõusid palgad aga ligi pooltes (48 protsendis) organisatsioonides,“ kommenteeris uuringu tulemusi Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder.

„Tööandjad lähtuvad töötasude muutmisel või muutmata jätmisel eelkõige organisatsiooni majandustulemustest, aga oluline tegur on ka tihe konkurents töötajate pärast. Põhipalgad on muutunud rohkem just neis ettevõtetes, kus tööjõupuudust teravamalt tunnetatakse. Lisaks põhipalkadele on mitmed organisatsioonid muutnud viimastel aastatel ka lisatasude süsteeme ja soodustuste pakette,“ lisas Kadri Seeder.

70 protsenti tööandjatest plaanib värvata uusi töötajaid

Uusi töötajaid kavatsevad järgneva kuue kuu jooksul palgata 70 protsenti tööandjatest ja lisatöökohti soovitakse luua 39 protsendis ettevõtetes. „Enim otsivad tööandjad tööturult spetsialiste – pea igas teises (45 protsenti) töötajate värbamist planeerivas ettevõttes soovitakse tööle võtta just spetsialiste. 33 protsenti tööandjatest kavatseb värvata ka oskustöölisi (sh sõidukijuhid ja masinaoperaatorid), 27 protsenti lihttöölisi, 23 protsenti klienditeenindajaid. Kõige väiksem vajadus on hetkel kontoriametnike järele,“ lisas Henry Auväärt.

Uuringu lõplikud tulemused, mis aitavad analüüsida palgatrende ja tööandjate värbamisvajadusi valdkondade lõikes, selguvad novembri keskel. Tööandjad saavad anda oma panuse uuringusse kuni 31. oktoobrini Palgainfo Agentuuri veebilehel www.palgainfo.ee.

Tööportaal CVKeskus.ee (www.cvkeskus.ee) ja sõltumatu uuringute agentuur Palgainfo Agentuur (www.palgainfo.ee) viivad kord aastas läbi ühist tööandjate uuringut. Uuringu eesmärgiks on välja selgitada Eesti ettevõtjate hinnangud tööturu olukorrale ning toimunud ja plaanitavad palkade muutused. Novembris jätkub uuring organisatsioonide põhjaliku töötasude uuringu ja suuremahulise töötajate küsitlusega, mille fookuses on tulemustasud ja soodustused ning töötajate ootused tööandjatele.

Kõikidest Eestis tegutsevatest ettevõtetest ja makstavatest palkadest saab eriti hea ülevaate, kui kasutada Inforegistri täislahendust.

Kõik artiklid
Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.