Lisa oma ettevõtte lugu Storybooki

Liitu Inforegistriga tasuta. Hakka kasutajaks

Veiko Merilo: Persoonilugu

Veiko Merilo alustas äritegevusega 21 aastat tagasi, olles ise siis 36-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1997 ehk aega, kus verivärske kapitalist juba oma esimestest vigadest korraliku õppetunni sai.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 5 ettevõtte juhatuses, millest 4 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Ettevõtja nägu: Veiko Merilo

Veiko Merilo on näinud ettevõtteid nii juhi kui omaniku silmade läbi. Ta jõuab jätkuvalt palju ning täidab mitmeid rolle, ta on:

  • Juhatuse liige 5 ettevõttes
  • Omanik 2 ettevõttes

Ning nagu sellest veel vähe oleks, suudab Veiko Merilo viia ennast kurssi ka seinast seina teemadega, ta on tegutsenud või tegutseb 5-s erinevas valdkonnas:

Juht või omanik valdkonnas Varem juhtinud ettevõtteid tk Täna juhib ettevõtteid tk
Muu kinnisvarahaldus või haldusega seotud tegevused 0 1
Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms) 0 1
Metsaraie 0 1
Kinnisvara haldus tasu eest või lepingu alusel 0 1
Lavakunsti abitegevused 0 1

Väärtuse loomine

Täna saab 5 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Veiko Merilo on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 465 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes MERIS OÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 465 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 6607 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 465 eurot bruto, maksab ta ettevõttes MERIS OÜ. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 6607 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Veiko Merilo on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 31 980 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 86 831 ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 679 887 eurot.

Konkurentsivõime

Kui tahame näha, kuidas Veiko Merilo äris hakkama saab, tasub vaadata tema suurima käibega ettevõtet MERIS OÜ, kus ta on juhatuse liige ja mis toimetab turul: “Metsaraie”. Seal konkureerib ta 410 ettevõttega ja hoiab oma valdkonnas enda käes 0,1 protsenti ning tema käive koguturu mahust on 540 031 eurot (2017 a.).

e-kaubandus

E-äri pole lihtsalt moesõna, seal käib vilgas elu ja veetakse taga korralikke rahavankreid. Eesti ettevõtetele kuulub ligikaudu 3953 veebipoodi, mille omanikud teevad käivet 5,066 miljardit eurot. Veiko Merilo jääb sellest kõigest kahjuks kõrvale, sest täna ei ole ta ühegi ettevõtte kaudu otseselt e-äridega seotud (ei oma domeeni).

Eksportöör

Veiko Merilo on nii juhatuse liige kui omanik 1 välisturgudel tegutsevas ettevõttes. Ta istub ainult juhitoolil 0 ja on ainult omanikeringis 0 eksportivas ettevõttes (2018 aasta alusel). See ettevõte on MERIS OÜ, mille suurim ekspordi sihtturg on Läti. Ta konkureerib seal 3574 ettevõttega ning on oma 64 404 eurose käibega 1300. kohal. Ekspordi kaudu on Veiko Merilo viimati kokku kasumit toonud 540 031 eurot.

Ebaõnnestumised

Veiko Merilo on seni toimetanud nõnda, et mingeid luukeresid tema kapis me, vähemalt esmapilgul ei näe – rõõm on siin meie poolel!

Hülgamised

Kõigist Veiko Merilo poolt juhitud või omatud ettevõtetest 2 on aga jäetud hoopis hääbuma ehk siis ei ole võetud vaevaks likvideerimisprotsessi läbi viia. Hääbumas on tavaliselt selline ettevõte, millel puudub aktiivne majandustegevus ja mõnel juhul võivad olla ka kohustused püsivalt täitmata.

Äri- ja ettevõtluskeelud

Veiko Merilo kohta pole teada ühtki kehtivat äri- ega ettevõtluskeeldu.

Kasu saamine

Neid ettevõtteid, kus Veiko Merilo isikuna osalusest otseselt kasu saab, on kokku 2, kus nelja viimase kvartali jooksul tehti käivet kokku 667 560 eurot. Kaudse osaluse kaudu kasusaamist saab lähiajal vaadata raportist: Otsustajad.

Poliitiline mõju

Veiko Merilo ei ole täna tuvastatav ühegi erakonna liikmena.

Riigihangete võitmine

Veiko Merilo on juhatuse liige 1 ettevõttes, mis viimasel viiel aastal võitis riigihankeid hinnanguliselt kokku summas 1,44 miljonit eurot. Tema omanduses olevatest ettevõtetest 1 on viimasel viiel aastal saanud endale riigihankeid hinnanguliselt 1439043.12 euroses mahus. 1 riigihankeid võitnud ettevõttes moodustab hangete hinnanguline summa aasta kohta ligikaudu 1/2 firma tavapärasest aastakäibest, mis tähendab, et riik on ettevõtetele oluliseks sissetulekuallikaks. Enim arvuliselt on temaga juhatuse liikme või omaniku rolli läbi seotud ettevõtted läbi aja võitnud hankeid, mille korraldajaks on KESKKONNAMINISTEERIUM ja rahaliselt võttes – samuti KESKKONNAMINISTEERIUM. Hinnanguliselt üleüldse kõige suuremas summas (75 999) üksiku võidetud hanke korraldajaks oli KESKKONNAMINISTEERIUM ja võitjaks MERIS OÜ.

Toetuste saamine

Riiklikke toetusi on Veiko Merilo endaga seotud ettevõtetesse saanud üldse kokku 13 947 euro jagu, seda perioodil 2016 – 2018. Need toetused läksid kokku 1 ettevõttesse, millest 1 oli tema juhtida ning 0 tema omanduses. Kõige suurem toetus maksti 2016. aastal ettevõttele MERIS OÜ, kus Veiko Merilo oli sel ajal juhatuse liige. Toetuse maht oli 7235 eurot ning see anti projekti teostamiseks 1 aasta jooksul.

Kokkuvõte

Veiko Merilo on võimekas juht valdkondades, kus ta jätkuvalt ettevõtteid juhib:

  • Kinnisvara haldus tasu eest või lepingu alusel
  • Muu kinnisvarahaldus või haldusega seotud tegevused
  • Metsaraie
  • Hoonete ja üürimajade haldus (korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud jms)
  • Lavakunsti abitegevused

Peatselt avaneb võimalus lugeda kõigi juhatuse liikmete CV-sid. Ole esimene, kes sellest teada saab. Liitu uudiskirjaga: www.scorestorybook.ee

Kommentaarid ja hinnangud

Aitäh kommenteerimast! Kommentaar on ülevaatamisel ja avaldatakse kinnitamise järel.
Pärnu linn, Rüütli tn 28

Artikli avaldamisel on antud ettevõtte Krediidiskoor usaldusväärne

Reiting: 5

MERIS OÜ Storybook

MERIS OÜ peavoolumeedias

?

MERIS OÜ seosed veebis

Veebisügavustest MERIS OÜ kohta leiduvad nimed, märk- ja omadussõnad aitavad mõista selle ettevõtte olemust, suhteid, väärtuslikkust või traagikat

Storybook soovitab

0.99
MERIS OÜ
Registrikood: 10105941

Soovitame nädala loetumaid lugusid

Hinda ja kommenteeri firmat

MERIS OÜ

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga.

Reiting:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga