Meedialeht
Vali raport X

VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ

Meedialeht ja uudisvoog

489 külastajat

5 jälgijat

VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ jagab euroraha juhatuse liikmega seotud ettevõttele

VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ juhatuse liige Mari Sepp juhtis kuni 2015. aastani KALARAND OÜ-d, mida tänaseks juhivad tema elukaaslane Janek Tischler ja Sepa isa, kirjutab Postimees. Osaühing on saanud aastate jooksul mitmeid kaluritele mõeldud eurotoetusi, mille jagamise üle otsustab VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ.

Paberi peal on kõik viisakas ja viks – Mari Sepp on enda sõnul end alati otsustamisprotsessist tagandanud ning väidetavalt on laiem probleem lihtsalt selles, et kohalikud kalurid ei oska projektitaotlust kirjutada. Sepp on aga enamiku Kalaranna toetusprojekte ise kirjutanud.

VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ alustas peaaegu 12 aastat tagasi, mil juhatuse liikmed Tiit Sepp (tänane KALARAND OÜ juhatuse liige), Kaarel Einpalu ja Märt-Aarne Kreek, seda juhtima hakkasid.

Tiidul oli selleks ajaks ettevõtluskogemust ligikaudu 10 aastat, Kaarelil 3 aastat ja Märt-Aarnel 12 aastat. MTÜ valdkond on piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid. Samas valdkonnas (EMTAK 94992) on tegutsevaid ettevõtteid 2018. aasta seisuga kokku 232 tükki, kes annavad tööd kokku 1002-le inimesele ja kogu valdkonna tänavune käibeprognoos on ca 6,33 miljonit eurot.

Viimase kolme aasta jooksul on VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ jäänud 9 000 euroga plussi, tehes selleks käivet kokku 178 760 eurot. MTÜ varad ja finantsid 2017:

 • Ühe töötaja tootlikkus: 36 813 eurot
 • Kasumimarginaal: 2 protsenti
 • Töötajate arv jäi samaks.
 • Käive tõusis: 37 protsenti (73 625 eurot)

Firma finantsnäitajatest saate veelgi detailsema ülevaate, kui proovite tasuta Inforegistri täislahendust.

VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ juhatuse liige Mari Sepp

Mari Sepp alustas äritegevusega juba 11 aastat tagasi, olles tol ajal 34-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 6 ettevõtet, millest täna on 3 ettevõtte juhatuses ja 2 neist on aktiivse majandustegevusega (sh.käibemaksukohuslased). Mari Sepp on tegutsenud või tegutseb valdkondades:

 • Piirkondlikku/kohalikku elu edendavad ja toetavad ühendused ja fondid
 • Ärinõustamine jm juhtimisalane nõustamine
 • Puhkemaja
 • Reklaamiagentuurid
 • Vaba aja veetmise, meelelahutuse ja kultuurilise tegevusega või huvialadega seotud ühendused ning huviklubid
 • Lavakunsti abitegevused

Tema (kõik seotud ettevõtted) varad ja finantsid 2017:

 • Aktiivsete ettevõtete tööjõumaksud kokku: 16 791 eurot
 • Käibed kokku: 89 897 eurot
 • Kahjumid kokku: – 674 eurot
 • Töötajad kokku: 13
 • Suurim palgamaksja: VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ
 • 2018 aasta prognooskäibed kokku kõikides: 17 184 eurot

Mari Seppa juhitud endistest ettevõtetest, ongi täna kõige edukam just KALARAND OÜ. Seda ettevõtet juhib 2 juhatuse liiget, kes annavad tööd 2-le inimesele ja teevad käivet 60 160 eurot (2018. aasta prognoos). Mari oli selles ettevõtes juhatuse liige 3 aastat tagasi, juhtides tol ajal ettevõtet kokku ligikaudu 3 aastat.

VIRUMAA RANNAKALURITE ÜHING MTÜ ülejäänud juhatus

Hanno Nõmme alustas äritegevusega juba 22 aastat tagasi, olles tol ajal 48-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 7 ettevõtet, millest täna on 3 ettevõtte juhatuses ja 2 neist on aktiivse majandustegevusega (sh.käibemaksukohuslased).

Peeter Pokkinen alustas äritegevusega 7 aastat tagasi, olles tol ajal 37-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 3 ettevõtet, kus ta on tänaseni ja 1 neist on aktiivse majandustegevusega (sh.käibemaksukohuslane).

Raim Sarv alustas äritegevusega juba 10 aastat tagasi, olles tol ajal 33-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 4 ettevõtet, millest täna on 3 ettevõtte juhatuses ja 1 neist on aktiivse majandustegevusega (sh.käibemaksukohuslane).

Maksim Iljin alustas äritegevusega 4 aastat tagasi, olles tol ajal 28-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 3 ettevõtet, kus ta on tänaseni ja 1 neist on aktiivse majandustegevusega (sh.käibemaksukohuslane).

Janika Saar alustas äritegevusega juba 21 aastat tagasi, olles tol ajal 32-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 9 ettevõtet, millest täna on 5 ettevõtte juhatuses ja 2 neist on aktiivse majandustegevusega (sh.käibemaksukohuslased).

Valdek Kilk alustas äritegevusega juba 19 aastat tagasi, olles tol ajal 43-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 5 ettevõtet, millest täna on 4 ettevõtte juhatuses ja 2 neist on aktiivse majandustegevusega (sh.käibemaksukohuslased).

Olavi Kasemaa alustas äritegevusega juba 17 aastat tagasi, olles tol ajal 58-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 5 ettevõtet, millest täna on 4 ettevõtte juhatuses ja 1 neist on aktiivse majandustegevusega (sh.käibemaksukohuslane).

Kõik artiklid

Teenused

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Piirkondllikku elu edendav ühendus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Põllumajandusseltsid / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Muude ettevõtjate organisatsioonide tegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Loomeliitude tegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all
Muude kutseorganisatsioonide tegevus / On jälgimise all Ei ole jälgimise all