Meedialeht
Vali raport X

WRIS AS

Meedialeht ja uudisvoog

2 128 külastajat

31 jälgijat

WRIS AS-i juht: turistide arvu asemel tuleks mõelda ka kvaliteedile

Turistide kvantiteedi asemel tuleks mõelda ka kvaliteedile, sest paljud tulevad Eestisse kauni looduse pärast, kuid turiste ei saa busside kaupa rappa viia, arvab Eesti ühe vanima reisibüroo WRIS AS-i juht Aili Kägu.

Aili Kägu alustas äritegevusega 22 aastat tagasi, olles ise siis 37-aastane. Tema äris alustamine jääb aastasse 1996 ehk nii kaugesse aega, et mõni tema konkurent sel ajal võibolla “alles kätkis siputas ja musta tegi”.

Kokku on ta aastate jooksul juhtinud 7 ettevõtet. Täna on ta jätkuvalt 3 ettevõtte juhatuses, millest 2 on aktiivse majandustegevusega, 1 on aga jäetud hääbuma.

Täna saab 26 inimest tööd ja leiba ettevõtetes, kus Aili Kägu on juhtimas või omanik. Keskmiselt saavad nad palka umbes 1958 eurot nina peale, kui vaatame makstud tööjõumakse. Parimat palka saavad arvatavalt tema töötajad ettevõttes EESTI TURISMIFIRMADE LIIT MTÜ, kus ühe töötaja keskmine palganumber tasutud maksude alusel on 2070 eurot bruto. Kasumit teenib see ettevõte ühe töötaja kohta 39 030 eurot. Samas arvestuslikult kõige nirumat palka, vaid 1845 eurot bruto, maksab ta ettevõttes WRIS AS. Siin teenitakse 1 töötaja kohta aastas kasumit 2993 eurot.

Kõik ettevõtted, kus Aili Kägu on eesotsas toovad kokku oma omanikele aastas kasumit 149 883 eurot. Riigi ja kaaskodanike ühiseks hüvanguks on samas kokku makse makstud 726 158 ulatuses. 2019. aasta prognooskäibed kokku kõikides temaga seotud ettevõtetes moodustavad 2,27 miljonit eurot.

Kõik artiklid

Haldustegevused

Valdkonna artiklid ja uudisvood

Lisa valdkondi